Cestovatelské přednášky na jednom místě

Základní fotografický kurz v Hradci Králové


Základní fotografický kurz v Hradci Králové

Facebook stránka přednášky

Kdy: 12.10.2019 9:00

Kde: Adalbertinum - malý sál

Československé armády 300
Hradec Králové
500 03

Vstupenky

MAPA


Základní fotografický kurz v Hradci Králové
Nerozumíte se si se svým fotoaparátem? Nevypadají vaše rodinné fotografie nebo snímky z dovolených tak, jak byste chtěli? Používáte jen automatické režimy vašeho fotoaparátu a chcete se dozvědět něco o cloně, času a ISO? Chcete poznat svůj fotoaparát a přitom nečíst dlouhé a složitě psané manuály?

Pokud jste na jednu nebo více otázek odpověděli „ano“, jste tu správě. Jednodenní intenzivní fotografický kurz vám umožní poznat svůj fotoaparát a objektiv a odhalit jejich technické limity. Naučíte se aktivně používat prioritu času a clony a citlivost ISO. Seznámíte se základy kompozičních pravidel.

Co se naučíte?
Poznáte svůj fotoaparát, objektiv a seznámíte se s jejich základními funkcemi a technickými limity.

Seznámíte se se základními formáty digitální fotografie (JPG a RAW) a dozvíte se, kdy jsou tyto fotoaparáty vhodné a kdy ne.

Dozvíte se co je priorita času, clony a ISO a hlavně proč a jak je aktivně využívat a dosáhnout díky nim lepších fotografií. Dozvíte se, jaký čas je obvykle vhodný při fotografování pohybujících se objektů a jakou clonu nastavit při fotografování portrétu nebo krajiny.

Dozvíte se, proč je důležité správně nastavit tzv. vyvážení bílé a jak dosáhnout barevně věrného podání výsledného snímku a jaká nastavení vašeho fotoaparátu toto výsledné barevné podání ovlivňují.

Zabývat se také budeme dalšími technickými nastaveními fotoaparátu jako jsou režimy činností autofokusu, režimy měření expozice a režimy snímání.

Seznámíte se se základy kompozičních pravidel a doporučeným nastavením fotoaparátu při fotografování různých scén (krajina, portrét, pohyb, děti, zvířata nebo různé detaily).

Teoreticky získané dovednosti si ověříte při následné praxi v terénu, kdy vyrazíme ven a budeme věci prakticky zkoušet.

Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen hlavně pro začátečníky, kteří s fotografováním začínají a potřebují vysvětlit základní pojmy a funkce fotoaparátu.

Na své si také přijdou mírně pokročilí fotografové, kteří základní pojmy jako jsou čas, clona a ISO znají, ale stále při své tvorbě používají převážně automatické režimy.


Pro koho není kurz určen?
Kurz není určen pro pokročilé fotografy, kteří aktivně při své tvorbě využívají předvolbu času a clony pracují s ISO a znají základní kompoziční pravidla.

Pokročilým nebo středně pokročilým fotografům mohu nabídnout jednodenní „Pokročilý fotografický kurz“ nebo dvoudenní kurz „Základy dokumentární a cestovatelské fotografie“ na Helfštýně.


Jakou techniku budete na kurzu potřebovat?
Jakýkoliv digitální fotoaparát – zrcadlovku s výměnnými objektivy, pokročilý kompakt nebo ultrazoom, který kromě automatického režimu umožňuje i nastavení i priority času a clony (tj. má na ovládacím kolečku má uvedeny režimy P, A, S, M). Značka fotoaparátu není důležitá.

Nezapomeňte na nabití baterky a dostatek místa na paměťové kartě.

Na kurzu dostanete poznámkový blok formátu A5 a propisku na poznámky.

Způsoby výuky
názorné powerpointové prezentace

praktická cvičení

workshop a burza nápadů

Termíny kurzu
12. 10. 2019 v čase 9.00 – 16.00 (max. kapacita: 12 osob, minimální počet účastníků: 3, počet přihlášek: 0)

9. 11. 2019 v čase 9.00 – 16.00 (max. kapacita: 12 osob, minimální počet účastníků: 3, počet přihlášek: 0)

Místo konání kurzu
Adalbertinum (Československé armády 300/22, Hradec Králové) - učebna č. 68. Odkaz na mapu zde, GPX: 50.2111447N, 15.8311092E

Předběžný plán průběhu kurzu
9.00 zahájení kurzu
9.10 – 11.30 teoretická část kurzu v učebně
11.30 – 15.30 fotografická praxe v terénu (po dohodě možný oběd ve městě)
15.30 – 16.00 hodnocení nafocených snímků, rady a typy na základní úpravy fotografií počítači (Zoner Photo Studio X).

Plán kurzu bude samozřejmě možné upravit dle priorit a očekávání většiny účastníků.

Cena kurzu 1500 Kč zahrnuje:
služby lektora

poznámkový blok formátu A5 a tužku na poznámkyVíce zde: https://www.fototoulky.net/fotograficke-kurzy-a-workshopy/zakladni-fotograficky-kurz-v-hradci-kralove/