Cestovatelské přednášky na jednom místě

Soběstačnost vnitřní vnější


Soběstačnost vnitřní vnější

Facebook stránka přednášky

Kdy: 16.5.2019 19:00

Kde: Hnutí Brontosaurus

Hvězdová 10
Brno
602 00

Vstupenky

MAPA


“Mnoho lidí touží po tom vyvléct se ze sítě moderní konzumní společnosti a přestat si připadat jen jako jedno z milónů domestikovaných zvírat na velké farmě globálního ekonomického systému.
Chtějí být svobodní a žít ryze, zdravě, opravdově a v souladu s přírodou. Ovšem, to není snadné. Ten hlavní úkol totiž čeká uvnitř. Jen odejít do lesa nebo na venkov a žít podobně jako naši předci nestačí. To mám vyzkoušené...”

O nezávislost, přirozenosti, praktické ekologii a společenské domestikaci přednáší farmář, umělec, etnograf a “poustevník” z rumunského Banátu Ondřej Landa.

-----
ONDŘEJ LANDA (*1985) je původem z České Lípy a ze Šluknova v severních Čechách. Vyrůstal v prostředí malých rodinných statků a jakožto syn vášnivé pedagožky a cestovatelky prožil značnou část dětství na skupinových tůrách v přírodě a na poznávacích expedicích po evropských zemích. Vedle cestování, přírody a sebevzdělávání se vždy intenzivně věnoval zejména hudbě, psaní a divadlu.

Ondřej Landa v současnosti působí jako aktivní hudebník, filmař, spisovatel a přednášející. A to zejména v Čechách, v Rumunsku a v Japonsku. Spoluzaložil dvě mezinárodní hudební uskupení (ČR/Japonsko/Tibet), vytvořil několik divadelních představení, a natočil dva filmy s tématikou soběstačnosti a návratu k přírodě. Je také autorem dvou knih, z nichž jedna pojednává o cestování Japonskem a o taneční dílně Mina Tanaky a druhá pak o dvouměsíčnípěší cestě rumunskými Karpatami, kterou spolu s manželkou podnikl v roce 2014 (s koněm a s jejich tehdy roční dcerkou).

V současnosti za svou základnu stále považuje malý permakulturní statek nedaleko české vesničky Šumice v jižním Rumunsku, který je zároveň jeho malou poustevnou a místem zasvěceným meditační praxi, umělecké tvorbě a nenucenému spojení s přírodou.
více na www.ondrejlanda.cz