Cestovatelské přednášky na jednom místě

Povídání (z)cesty: #3 - Myanmar, Thajsko a Kambodža


Povídání (z)cesty: #3 - Myanmar, Thajsko a Kambodža

Facebook stránka přednášky

Kdy: 16.5.2019 19:00

Kde: Bali cafe Prague

Čelakovského sady 8
Prague
12000

MAPA


Anča a Petr, nízkonákladoví cestovatelé a postižení grafomani, jejichž cestovní deníky se staly základem pro web https://zcesty.net/.

V květnu 2014 se vzali a o 3 měsíce později vyrazili na „trochu delší líbánky“ – 1170 dní souvislého cestování po Blízkém východě, Indii, jihovýchodní Asii, Austrálii a Oceánii, Novém Zélandu a Číně. Celkem 23 zemí – 11 druhů dopravních prostředků – troje výročí svatby a sedmero narozenin…

Nyní si můžete poslechnout jejich historky naživo již po třetí. Svojí pozornost tentokrát zaměří k exotickému Myanmaru a v menší míře také známějšímu Thajsku a Kambodži, v nichž strávili celé jaro 2015.

Třetí část povídání o cestě „Do světa a zase zpátky 2014 -2017, zn. levně“ s podtitulem „Do koloniálních dob po křivých kolejích“. V jihovýchodní Asii vládnou ceny, které i nám, nízkonákladovým cestovatelům, dovolují „vyšší“ standard – přespávat v levných guesthousech místo stanu, nechat se krmit v lokálních jídelnách lahodami, které uvařil někdo jiný, a přesuny (velmi) hromadnou dopravou. Thajsko dává odpočinout zjitřené duši po 3 měsících v Indii, ale ukáže, jak ošemetné jsou vodní bitvy k oslavám Nového roku. V sousedním Myanmaru dýchá poklidná atmosféra koloniálních časů, kterou ještě nestihl zničit nával turistů, jimž se země teprve zvolna otevírá. Laskaví a usměvaví lidé jsou na cizince zvědaví, zvlášť když s nimi sdílíme zdánlivě nekonečné a ukrutně nepohodlné cesty vlakem. Ty nás provádí od polozapomenutého Hpa An, přes živý Rangún i vyprahlý Bagan, planinu tisíce pagod, až do horské hillstation Pyin U Lwin a k romantickému jezeru Inle. Mile nás překvapuje svěže zelený a prakticky neturistický severovýchod Kambodže i nečekaný úspěch při stopování. Myanmar se pro nás stává nejzajímavější zemí jihovýchodní Asie a Thajsko s Kambodžou důkazem, že ani opakované návštěvy nemusí znamenat opakování zážitků (pokud o to člověk nestojí).

Vstupné: dobrovolné
Rezervace míst na emailu: balicafeprague@gmail.com

Začínáme přesně v 19:00, doražte s předstihem (ideálně kolem 18:30)
==================================================
Více na webu https://zcesty.net
Najdete nás také na fb: (z)cesty a instagramu: https://instagram.com/zcesty/

Více o místě konání na: https://www.balicafe.cz/