Cestovatelské přednášky na jednom místě

HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem~ HISTORICKÝ HRADEC


HRADCEM KRÁLOVÉ s architektem Gočárem~ HISTORICKÝ HRADEC

Kdy: 29.5.2024 14:30

Kde: Bílá věž

Franušova 168
Hradec Králové

Vstupenky

MAPA


Zajímá vás česká historie? Toužíte poznat krásné umění? Fascinuje vás výjimečná architektura? Nebo snad jen toužíte poznat víc o Hradci Králové? Pak jsou naše komentované prohlídky plné nevšedních zážitků přesně pro vás! Využijte možnost, kdy vás provede naším městem samotný architekt Gočár, jenž se podílel na jeho rozvoji v éře první republiky. S ním pohlédnete na město očima stavitele a navštívíte místa, kam vás obvykle nezavedou standardní turistické trasy.

Po prohlídce s arch. Gočárem můžete navštívit besedu s Milanem Uhdem, která se koná v Pivnici Pivovarských domů v Hradci Králové. Uhde, zkušený dramatik a bývalý ministr kultury, sdílí své příběhy, zkušenosti a odpovídá na vaše otázky.

Připojte se k tomuto setkání a získejte inspiraci od tohoto významného člověka.

~~~

Program dne: 

Ve 14:30 se potkáme u Bílé věže, kde začíná prohlídka „HISTORICKÝ HRADEC“. Vyslechnete si profesorovo vyprávění o vzniku a vývoji Hradce Králové v kontextu tisíciletí. Dozvíte se, jak bylo královské věnné město přebudováno na barokní vojenskou pevnost. Prozkoumáte kapli sv. Klimenta, gotickou katedrálu sv. Ducha i barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Nahlédnete do secesního paláce, ve kterém sídlí Galerie moderního umění. Projdete se po městských terasách a kolem zpívajících stromů. Pan Gočár vás zavede do starobylých sklepů, na místo bývalého hradu i do kobek odsouzenců v někdejší městské šatlavě.  

Prohlídka končí v 17:30 na Velkém náměstí. Což je kousek od Pivnice pivovaru Klenot, kde od 19:00 vystoupí Milan Uhde.

~~~

❗ PO ZAKOUPENÍ VSTUPENKY VOLEJTE PRŮVODCI PRO DALŠÍ INFORMACE NA ČÍSLO 777 637 888 ❗ 

Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Lidem s omezenou hybností a rodičům s kočárky účast nedoporučujeme. Součástí jsou přestávky na osvěžení. V ceně jsou zahrnuty veškeré vstupy. Změna programu vyhrazena. 

~~~ 

Projekt podpořil Královéhradecký kraj a Česká komora architektů.

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.