Cestovatelské přednášky na jednom místě

Hayduke Trail - Jakub Čech a Petr Kosek | Diáky festival III


Facebook stránka přednášky

Kdy: 27.1.2023 20:30

Kde: BIO | OKO

Františka Křížka 15
Prague
170 00

Vstupenky

MAPA


✒ Hayduke Trail je trasa dlouhá 1 300 km procházející divočinou jižního Utahu a severní Arizony. Vede pouštní krajinou a desítkami kaňonů národních parků Arches National Park, Canyonlands, Capitol Reef, Bryce Canyon, Grand Canyon a Zion National Park. Není tak populární jako jiné dálkové traily v USA, o to víc je opředena legendami. Trasou jak vystřiženou z amerického westernu projdou ročně tak tři desítky chodců a bývá označována za nejtěžší americký trail. Co je na tom pravdy otestovala na jaře 2022 trojice nadšenců, které spojuje láska k chození po dlouhých cestách s co nejlehčím vybavením.

???? Vstupné:
Celofestivalová permanentka 790 Kč
Jednodenní permanentky 390 Kč
Jen tato přednáška 190 Kč
???? On-line předprodej: https://bit.ly/Diaky_festival_III
https://bit.ly/Jakub_a_Petr_Diaky_festival_III

Jakub Čech (*1973)
Filmový zvukař (např. Samotáři, Vratné lahve, Nabarvené ptáče, Tobruk, Zátopek), držitel sedmi Českých lvů, který ve čtyřiceti letech znovu objevil zapomenutou lásku k chození. Od té doby se intenzivně snaží dohnat, co za předchozích 20 let zameškal. Propadl kouzlu dlouhých trailů a pravidelně utíká z hektického světa filmového natáčení do ticha hor a lesů. Své zážitky z cest zaznamenává deníkovou formou na blogu jakubuvcestovnideník.cz, na jehož základě vyšly i tři knihy Jakubův cestovní deník 1-3 (Pacific Crest Trail, Continental Divide Trail, Hranice ČR).

Petr Kosek (*1979)
Zakladatel NALEHKO.com. Cestovatel, lezec a milovník dlouhých treků – zatím jediný Čech, který prošel tři nejdelší světové treky (Triple Crown, cca 12 000 km). Rodák z Orlických hor, vystudoval Technickou univerzitu v Liberci. Podnikl několik delších treků (Huayhuash, Torres del Paine circuit) a lehkých výstupů v Patagonii, Chile, Střední Americe a USA, zakončených vyhlášenými bigwally v Yosemitech (The Nose a Salathe Wall na El Capitanovi atd.) Po objevení království dlouhých treků prošel v roce 2012 během 4 měsíců 4 200 km dlouhý Pacific Crest Trail napříč nejvyššími pohořími na západě USA. Následovalo opravdové dobrodružství při průchodu 4 500 km dlouhého Continental Divide Trailu po Skalistých horách středem severoamerického kontinentu v roce 2016 od mexické hranice po Kanadu, s manželkou, místo svatební cesty. Posledním kouskem byl rychlý přechod 3 500 km dlouhé Appalačské stezky na jaře 2018. Díky přípravám na tyto treky objevil království ultralehkého trekového vybavení a věnuje se pohybu přírodou a horami s minimalistickým vybavením. www.nalehko.com

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.