Cestovatelské přednášky na jednom místě

ČILE PO CHILE - Pouští a pralesem až na konec světa - SLAVIČÍN, SOKOLOVNA


Facebook stránka přednášky

Kdy: 20.5.2024 18:00

Kde: ???


Aktuální termíny na webu:
http://motani-photography.com/photo/diashow/terminy.html

ČILE PO CHILE

POUŠTÍ A PRALESEM AŽ NA KONEC SVĚTA

PÁSMO ČILE PO CHILE ZÍSKALO "OSKARA"!

Velmi úspěšná, pestrými barvami hýřící fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI z cesty napříč nejrozmanitější zemí světa, prošpikovaná spoustou veselých, napínavých a neobvyklých příběhů.

Chile je krajina plná kontrastů, od každého kousek - kus pouště, kus moře, laguny, solná jezera, sopky, gejzíry, kaktusy, palmy, ostrovy, hluboké pralesy, pravěké araukárie, ledovce. Přístavy pulsují životem, zapadlé vesnice dýchají poklidem, ledková městečka a tajemné geoglyfy minulostí. Na severu se rozkladá nejsušší poušť světa Atacama a tam úplně na jihu leží Ohňová země - konec světa.

V pásmu se Kateřina a Miloš MOTANI s vámi vydají do jižní Ameriky. V první etapě napříč severním CHILE procestujete s nimi nejsušší poušť světa ATACAMU, která se rozkládá mezi tichomořským pobřežím a vysokými Andami. Na své cestě Kateřina s Milošem nevynechají pulsující přístavy, ani zapadlé vesnice či opuštěná LEDKOVÁ MĚSTEČKA. V úplné samotě hloubají nad významem záhadných geoglyfů. Zkoumají úchvatnou pobřežní kaktusovou poušť.
Z přístavu Arica vystoupají během několika hodin na 4 500 metrů nad mořem - v Chile to jde rychle. Tři dny zápasí oba s výškovou nemocí. Na cestě vidí spousty různých zvířat - lachtany, věčně hladové pelikány, růžové plameňáky, zvědavé VIKUNĚ, drzé alpaky, vznešené lamy i bojácné činčily. V samotném srdci pouště Atacama tráví cestovatelé několik dní. Obdivují nádherné temně modré LAGUNY, solná jezera, zasněžené SOPEČNÉ KUŽELY, úchvatné Údolí měsíce i GEJZÍRY El Tatio. O jídlo se dělí s toulavými psi. A taky tvrdí, že jestli dávají někde LIŠKY dobrou noc, tak právě tady v Chile.
V druhé etapě své cesty se vydávají oba ze Santiaga de Chile směrem na jih. Na své cestě vyhledají pravěké ARAUKÁRIE. Celý den tráví v mapučské vesnici. Po tři dny a tři noci plují lodí mezi četnými FJORDY a pustými neobydlenými ostrovy. Na jihu se stávkuje a Puerto Natales nesmí opustit žádné auto - kromě jednoho. Po dlouhé, napjaté a úmorné noci, na svobodě, je čeká park Torres del Paine se svými impozantní žulovými skalisky, ledovcovými jezery, vodopády a ohromnými stády lam huanaco.
Poté se s nimi vydáte do Argentiny k nádhernému burácejícímu LEDOVCI Perito Moreno. Potom se zase vrátíte do větrem bičovaného Chile, protože ještě zbývá vidět TUČŇÁKY, obdivovat u domorodců chuť do života i přes psí počasí a někde u Magellanského průlivu najít krásné rezavějící lodní vraky. Vedle nich chátrají plechové stavby opuštěné estancie, staré ovčí farmy.
Kateřina s Milošem dosahují také svého dávného snu - vstupují do OHŇOVÉ ZEMĚ. Vzdálenosti jsou nesmírné, cesty křivolaké a tak nezbývá, než pomýšlet na návrat. Nekonečnou argentinskou pampou míří oba opět na sever. Na cestě se kodrcají hodiny a hodiny ke dvěma zvláštním JESKYNÍM. Jejich poslední dny na americkém kontinentě jsou nabité nečekanými VZRUŠUJÍCÍMI i dramatickými událostmi. Moře je podivně neklidné. Stejného večera zažívají Kateřina s Milošem, jaké to je tulit se s malými LACHTANY!

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.