Cestovatelské přednášky na jednom místě

VEJDI VEN | Tomáš Poláček: Na cesty nepřipraven


VEJDI VEN | Tomáš Poláček: Na cesty nepřipraven

Facebook stránka přednášky

Kdy: 16.5.2019 18:30

Kde: Paralelní Polis

Dělnická 43
Prague
170 00

MAPA


VEJDI VEN je série přednášek a diskuzí s cílem připravit a podpořit nový projekt Paralelní Polis s pracovním názvem CRYPTO TRUCK, jehož cílem bude vyrazit ze svého působiště - černého domu v Dělnické ulici v Praze - do světa. Po celý následující rok budeme postupně zvát různé osobnosti - cestovatele, humanitární pracovníky, ale i experty přes nejrůznější technologie, kteří nám poví o svých zkušenostech a vědomostech, abychom se co nejlépe připravili na cestu do neznámých končin.

Jako první k nám zavítá Tomáš Poláček, novinář a cestovatel. Od roku 2014 pracuje pro měsíčník Reportér, kde naplňuje svůj sen - cestování autostopem kolem světa. Nejdříve vyrazil z Česka přes Sibiř do Severní Ameriky a následně až na jih do Ohňové země. Své zážitky posléze shrnul v knize STOP: Světové tažení ochmelky Poláčka. V roce 2017 se vydal na další velkou cestu stopem, tentokrát ze Střelkového mysu v Africe na Střelecký ostrov v Praze, kterou popisuje ve své zatím poslední knize Poslední stop: Afrika.

Tomáš bude v rámci své přednášky mluvit o svých zážitcích z cest a o tom, jaké to je cestovat bez přípravy, na co je nutné myslet, na co nezapomenout a co očekávat.

Vstup je dobrovolný. Jen díky Vašim příspěvkům můžeme v Paralelní Polis pořádat kvalitní program. Zakoupením rezervace místa tak přispějete Tomášovi na cestu k nám. Věříme, že se mu s jeho zkušenostmi povede přesvědčit dopravce, aby akceptoval platbu v bitcoinech :)

Od 18:30 Vás zveme na neformální posezení v naší kavárně, kde představíme název projektu i podrobnosti o první destinaci a náplni naší mise. Samotná přednáška pak začne od 19:00.

▲▲▲
CRYPTO TRUCK je projekt s cílem přinést do Afriky a celého světa nejnovější technologie a myšlenky udržitelného rozvoje, vztahu k naší planetě, ale také kryptoanarchie, digitální svobody, decentralizace a možnosti paralelní společnosti. Pojďte do toho s námi nebo nás podpořte a staňte se tak součástí tohoto neuvěřitelného příběhu.