Cestovatelské přednášky na jednom místě

VEJDI VEN | Arthur F. Sniegon: Safe Elephants


VEJDI VEN | Arthur F. Sniegon: Safe Elephants

Facebook stránka přednášky

Kdy: 20.6.2019 18:30

Kde: Paralelní Polis

Dělnická 43
Prague
170 00

MAPA


VEJDI VEN je série přednášek a diskuzí s cílem připravit a podpořit nový projekt Paralelní Polis s pracovním názvem CRYPTO TRUCK. Už čtvrtým hostem bude dobrodruh a ochránce slonů z Třince Arthur F. Sniegon.

Arthur se po ukončení studia Ekologické a evoluční biologie na PF UK vydal zachraňovat slony do centrální Afriky. Většinu cesty absolvoval na kole a kajaku a tímto způsobem procestoval bezmála 6000 km těmi nejzapadlejšími oblastmi Kamerunu, Gabonu, Konga, Demokratického Konga, Středoafrické republiky a Čadu.

V průběhu cesty se aktivně zapojil do vyšetřování ilegálního obchodu s volně žijícími živočichy. Aby poznal, zdokumentoval a následně změnil temnou realitu pytláctví slonů a ilegálního obchodu se slonovinu, začal se osobně stýkat s lovci, pytláky a pašeráky. Byl volavkou a jeho aktivity vedly až k zatčení několika překupníků. Ilegálním obchodem s volně žijícími zvířaty se Arthur zabývá stále a také mapuje a popisuje sloní populaci v afrických národních parcích.

V rámci přednášky nám promítne svůj dokumentární film, který v Africe natočil, poví nám více o své expedici a o tom, co v současné době v rámci boje s ilegálním obchodem s volně žijícími zvířaty podniká.

Vstup na akci dobrovolný. Avšak zakoupením rezervace, přispějete ke kvalitnímu programu v Paralelní Polis. Akce začne v 18:30 neformálním posezením v naší kavárně, kde představíme projekt Crypto Trucku. Samotná přednáška pak začne od 19:00.

ODKAZ na zakoupení rezervace:
https://donate.paralelnipolis.cz/en/events/274-6-vejdi-ven-arthur-f-sniegon-safe-elephants

CRYPTO TRUCK je projekt s cílem přinést do Afriky a celého světa nejnovější technologie a myšlenky udržitelného rozvoje, vztahu k naší planetě, ale také kryptoanarchie, digitální svobody, decentralizace a možnosti paralelní společnosti. Pojďte do toho s námi nebo nás podpořte a staňte se tak součástí tohoto neuvěřitelného příběhu.