Cestovatelské přednášky na jednom místě

Tsoulou – česká rezervace v Kongu? – Arthur Sniegon | Diáky


Tsoulou – česká rezervace v Kongu? – Arthur Sniegon | Diáky

Facebook stránka přednášky

Kdy: 28.5.2024 18:00

Kde: BIO | OKO

Františka Křížka 15
Prague
170 00

Vstupenky

MAPA


O ochranu přírody v rezervaci Tsoulou v Kongu se v posledních 30 letech nikdo pořádně nestaral. To se teď snaží změnit česká dobrovolnická organizace Save-Elephants, která zahájila ve spolupráci s konžskou vládou novou éru ochrany a rozvoje této unikátní oblasti. Koordinátor celého projektu Arthur F. Sniegon nás spolu se svými hosty seznámí s rozmanitou, avšak vysoce ohroženou, biodiverzitou regionu, úchvatnou geomorfologií rezervace i způsobem života tamních obyvatel. Vyprávět bude i o tom, jak tento zanedbaný klenot začali před několika lety na vlastní pěst objevovat, a nastíní hlavní priority pro budoucnost . Vrhněte se po boku nadšenců ze Save-Elephants do ochrany rozsáhlého afrického území a vydejte se spolu s nimi střežit životy slonů pralesních, šimpanzů nebo goril v rámci dosud nevídané akce českých dobrovolníků!

Arthur F. Sniegon (1988, Třinec) je ochránce přírody, terénní přírodovědec, aktivista a dobrodruh, který od roku 2010 na cestách a prací strávil ve střední Africe více než 8 let. Domovem mu byly pralesy, savany, venkov i města, zejména Konga-Brazzaville, Kamerunu a Čadu. Před 11 lety založit dobrovolnickou organizaci Save-Elephants, se kterou se podílí na protipytláckém boji, rozkrývání černého obchodu se slonovinou, monitoringu slonů a jiných ohrožených druhů a práci s místními vesničany pro harmoničtější život s přírodou. Působí též v terénní ochraně české přírody a je aktivní dokumentaristicky. www.elephangelist.cz

Vstupenky tu: https://bit.ly/Diaky_Arthur_Sniegon

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.