Cestovatelské přednášky na jednom místě

Tři roky v Saúdské Arábii – jaká je ve skutečnosti?


Tři roky v Saúdské Arábii – jaká je ve skutečnosti?

Facebook stránka přednášky

Kdy: 14.1.2020 18:30

Kde: Café Práh

Ve Vaňkovce 1
Brno
602 00

MAPA


Lukáš Synek - Tři roky v Saúdské Arábii – jaká je ve skutečnosti?

Kdo z vás tam byl? Turistická víza neexistují. Přeneseme se za mediální obraz kontroverzního pouštního království a odhalíme jeho skutečné zajímavosti. Biolog a cestovatel Lukáš Synek strávil v Saúdské Arábii pár let, přičemž prozkoumal většinu země: dunové pouště, hory s cypřišovými lesy a opicemi, barevné sopky, skalní města, wádí s palmovými háji, starobylé pevnosti, monumentální nabatejské hrobky nebo korálové útesy. Užasnete nad nesčetnými petroglyfy pravěkých umělců. Nevěřili byste, jak zelené je Asirské pohoří na jihu země. V létě vedro, že ptáci padali mrtví ze stromů. Odměnou za stovky kilometrů a navigování off-road byly příjemné noci při ohni pod souhvězdím Orionu, kdy ráno budilo vrkání hrdliček a frkání velbloudů. Probereme pověstnou pohostinnost Arabů, jejich vztah ke gastarbajtrům i postoj k současným změnám. A jak zvládla život v Arábii manželka Alena a dva chlapečkové?

Cyklus cestovatelských besed v brněnském Café Práh pořádaných CK Kudrna běží tuto zimu 29. 10. 2019 až do 31. 3. 2020 téměř každé úterý. Začátek vždy v 18:30, vstupné dobrovolné!

Program celého brněnského cyklu včetně anotací a ilustračních fotogalerií naleznete zde: https://www.kudrna.cz/promitani/brno

Následný cestovatelský večer prožijeme 21.1.2020 s promítáním Jakuba a Dašky Laryszových - Bikepacking z Nového Zélandu až do ČR.

Máte se na co těšit.