Cestovatelské přednášky na jednom místě

Tomáš Šebek - Nebe nad Jemenem | Diáky, HK - přidaný termín


Tomáš Šebek - Nebe nad Jemenem | Diáky, HK - přidaný termín

Facebook stránka přednášky

Kdy: 18.2.2020 20:30

Kde: Bio Central

Třída Karla IV. 774
Hradec Králové
500 02

Vstupenky

MAPA


Pro velký zájem přidáváme ještě druhý termín!

Odjet jako chirurg na misi s Lékaři bez hranic neznamená jen vracet vyhřezlá střeva zpátky do břicha.
I přes každodenní hřmění střelby, všudypřítomnou hrozbu cholery, operace těžce postřelených dětí a nedostatek spánku se Tomáš Šebek na své jemenské misi snaží pozorovat běžný život, který se skrývá pod tímto válečným závojem. Jak se žije muslimským lékařkám? Jaké lidské příběhy se ukrývají za tvářemi pacientů a co o nás prozrazují naše jména? O tom všem bude Tomáš Šebek vyprávět v rámci Diáků o Jemenu, místa současné největší humanitární katastrofy na světě.
______
Tomáš Šebek (1977) působí jako chirurg v pražské Nemocnici Na Františku. S Lékaři bez hranic poprvé vyjel v roce 2010 na Haiti, zasažené ničivým zemětřesením. O dva roky později misi na Haiti zopakoval a své zápisky, publikované průběžně formou blogů, vydal souborně v úspěšné knize Mise Haiti (2013).
S velkým čtenářským ohlasem se setkaly i jeho záznamy ze dvou misí do severního Afghánistánu, které vyšly knižně pod názvem Mise Afghánistán: Český chirurg v zemi lovců draků.
V roce 2017 se Tomáš Šebek vypravil do Agoku v Jižním Súdánu. Záznamy z této mise publikoval v knize Africká zima. V lednu 2019 byl cílem jeho mise Jemen.