Cestovatelské přednášky na jednom místě

Svobodné děti — benefiční promítání | Brno


Facebook stránka přednášky

Kdy: 30.6.2022 18:00

Kde: Brno - Expediční klubovna, Jezuitská 1


Přijďte na benefiční promítání dokumentu Svobodné děti a nechte se inspirovat zkušenostmi rodin a škol na cestě za trochu jiným přístupem k dětem v oblasti vzdělávání i životě.


DOKUMENTÁRNÍ FILM SVOBODNÉ DĚTI

Jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním u nás zkušenosti?

Na tyto a mnoho další otázek odpovídá unikátní dokumentární film Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí.

Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl. Tento přístup si získavá čím dál tím větší počet stoupenců jak u nás, tak i ve světě.

Režie Jan Minařík
Délka 119 minut
Ukázka ???? vimeo.com/700722713

Podpořit šíření filmu a uspořádat promítání můžete na www.svobodnedeti.cz


VSTUPNÉ dobrovolné
(Výtěžek z promítání poputuje na podporu šíření filmu.)


KDY A KDE
30.6 od 18:00
Expediční klubovna
Jezuitská 1, Brno

Dotazy a připomínky k akci pište do diskuze události.


OTÁZKY A ODPOVĚDI

???? Co je to sebeřízené neboli svobodné vzdělávání? — Takové, které dítě či dospělý vykonává dobrovolně ze své vlastní motivace. Vysvětleno je to v ukázce ???? vimeo.com/700722713

???? Pro koho je dokument určen? — Pro rodiče a děti, kteří potřebují podporu na cestě za větší svobodou ve vzdělávání jejich dětí. Pro rodiče, kteří by rádi rozšířili respektující výchovu i do oblasti vzdělávání. Pro učitele, žáky i studenty, kteří se necítí v současném systému spokojení a možná netuší, že s přístupem založeným na dobrovolnosti a respektu je mnoho zkušeností i u nás.

???? Čím je dokument zajímavý nebo výjimečný? — Poprvé přibližuje cesty mnoha rodin a škol, které se snaží dát dětem co největší svobodu v jejich životě a vzdělávání. Představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání v ČR. Ukazuje, jak může vypadat praxe respektujícího přístupu k dětem v oblasti vzdělávání.

???? Jak film vznikl a kdo ho financoval? — Film vznikl z popudu Jana Minaříka ve spolupráci se Zdeňkou Šíp Staňkovou z Děti jsou taky lidi a byl financován ze soukromých darů téměr 400 podporovatelů a partnerů. Chcete se stát také partnerem a podpořit misi filmu? Dejte nám vědět ???? svobodnedeti@detijsoutakylidi.cz

???? Bude film k dispozici online nebo v TV? — Ano, do konce 2022. Nyní budeme rádi, když uspořádáte vlastní komunitní, benefiční nebo komerční promítání a budete se setkávat, besedovat a vzájemně inspirovat po shlédnutí filmu osobně.

???? Chcete uspořádat vlastní komunitní, benefiční nebo komerční promítání? — Dejte nám vědět ???? forms.gle/AwxPhEVnHTdgGQrbA a my se vám ozveme.

???? Zajímají vás novinky ohledně filmu, jeho promítání a medializace? — Sledujte Facebook, Instagram Svobodné děti nebo se zapište na newsletter ???? landing.mailerlite.com/webforms/landing/c2f2q6

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.