Cestovatelské přednášky na jednom místě

Stanislav Havlíček: Hlas větru - cestopis z Bangladéše | Diáky


Facebook stránka přednášky

Kdy: 29.11.2022 20:30

Kde: BIO | OKO

Františka Křížka 15
Prague
170 00

Vstupenky

MAPA


Třetí nejdelší pláž na světě je 120 kilometrů dlouhé pobřeží regionu Cox’s Bazar v Bangladéši. Přestože pláž udivuje téměř nekonečným třpytem zlatavého písku a tradičními rybářskými loděmi se zvláštně vykrojeným tvarem, je téměř prázdná. Bangladéš není destinací, do které by se turisté ze západního světa právě hrnuli. Bangladéš, dříve Východní Pákistán, a ještě dříve Bengálsko, má průměrnou nadmořskou výšku asi 6 metrů, pravděpodobně jste tam nebyli a ani se tam nechystáte. Jaké to je žít na čas v sousedství milionu nedobrovolných turistů, kteří sem vlastně ani cestovat nechtěli? To se teď můžete nejen dočíst v knize Standy Havlíčka Hlas větru, která získala titul Cestopis roku 2021, ale také si přijít poslechnout Standu osobně na další Diáky.

Stanislav Havlíček (*1973)
Stanislav Havlíček je český farmaceut a účastník misí Lékařů bez hranic. V průběhu první půlroční mise s mezinárodní humanitární organizací Lékaři bez hranic si v Jižním Súdánu vysloužil přezdívku Syn Buvola a napsal o ní stejnojmennou knihu. Druhá kniha Hlas větru reflektuje zážitky z mise v uprchlickém táboře Rohingů v Bangladéši a získala Cenu Hanzelky a Zikmunda za cestopis roku 2021. Jeho třetí kniha ze dvou misí v Jemenu vyšla letos pod názvem Káva z Mocha.

Vstupenky tu: https://bit.ly/HlasVetru_Diaky

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.