Cestovatelské přednášky na jednom místě

Saša jede nejen do Tibetu | Diáky


Saša jede nejen do Tibetu | Diáky

Facebook stránka přednášky

Kdy: 24.9.2019 20:30

Kde: BIO | OKO

Františka Křížka 15
Prague
170 00

Vstupenky

MAPA


Myslíte si, že možné jít trek ve sněžnicích přes švédskou divočinu v pěti týdnech života? Nebo je snad možné, aby třináctiměsíční kluk přejel na kole Tibet přes pětitisícová sedla? Případně aby byl přenesen ve 20 měsících přes Himálaj? Mohl by sotva tříletý kluk vylézt (už sám) na ještě horkou sopku na Islandu ve 29 měsících, na tu která zastavila nad Evropou letecký provoz?

Je to možné a nejen to.
Malý Saša projel za svůj 36 měsíců trvající život 40 zemí. Byl přenesen nebo převezen na kole a v poslední době také sám ušel skrze 26 světových pohoří a několikrát byl výše než pět tisíc metrů vysoko. Tento stejný chlapec ujel na kole tisíce kilometrů, tolika byl také přenesen a v tisících kilometrů se už počítá i jeho vlastní chůze. Umí postavit stan, udělat ohniště, nijak mu nevadí studená voda, zatím nikdy nebyl nemocný a nikdy se nezranil. Bydlí na třech kontinentech a v mnoha zemích strávil měsíce života. Saša je také držitelem dvou českých rekordů: "Nejvíce zemí do dvou let věku" (29) a "Nejvyšší nadmořská výška v nejnižším věku" (5050 m n.m.)
Přednášet bude jeho tatínek, ale Saša bude přítomen také a dost možná vám něco řekne už sám. Začíná mluvit a hned čtyřmi jazyky.