Cestovatelské přednášky na jednom místě

Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem


Prohlídky Hradce Králové s architektem Gočárem

Kdy: 11.6.2023 10:00

Kde: Bílá věž

Franušova 168
Hradec Králové

Vstupenky

MAPA


???? Vydejte se do Hradce Králové, které se pro svou bohatou architekturu pyšní přezdívkou Salón republiky. Jeho ulicemi vás provede herec v roli věhlasného architekta Gočára ????!

Prohlídka 11. června 2023 bude speciální! Profesor Gočár totiž dostal svolení nahlédnout do Biskupské knihovny ????. V dopolední části prohlídky tak budete mít výjimečnou příležitost prohlédnout si několik ilustrovaných prvotisků, které světlo světa spatřily ještě předtím, než Kryštof Kolumbus doplul do Ameriky ⛵.

Užijte si spojení divadelní hravosti ???? a neformálního vzdělávání ????‍????. Architekt Gočár rád vypráví příběh o tom, jak se barokní vojenská pevnost během pouhých 30 let proměnila v moderní evropské město ????. Rozhodně neminete hradecké dominanty:

???? Bílá věž, která se tyčí nad Velkým náměstím

???? Gotická katedrála sv. Ducha

???? Secesní Galerie moderního umění

???? Kotěrovo Muzeum východních Čech, které je národní kulturní památkou

???? Kubistické fasády tvořící kulisy Masarykova náměstí

???? Sbor kněze Ambrože, co připomíná parník

???? Gočárovo Gymnázium J. K. Tyla ve tvaru otevřené knihy

 

Program celodenní prohlídky:

???? V 10:00 se potkáme u Bílé věže. Zde začíná dopolední část prohlídky „Komentovaná vyhlídka z Bílé věže“ a „Historický Hradec“: Bílá věž – kaple sv. Klimenta – katedrála sv. Ducha – Galerie moderního umění – Šatlava a kobky odsouzenců.

???? Ve 13:00 se zastavíme na rychlý oběd.

???? Ve 14:00 pokračujeme od Klicperova divadla. Zde začíná odpolední část prohlídky „Salón republiky“: Muzeum východních Čech – Masarykovo náměstí – Ulrichovo náměstí – Sbor kněze Ambrože – Gymnázium J. K. Tyla.

???? Program končí přibližně v 18:00 na Tylově nábřeží. Odtud je možné s architektem Gočárem pokračovat za ochutnávkou místního piva.

 

Zajímá vás jen část z celodenní prohlídky? Zakupte si na ni samostatnou vstupenku!

???? Celodenní prohlídka (10:00–18:00) – 600 Kč

???? Komentovaná vyhlídka z Bílé věže (10:00–11:00) – 200 Kč

???? Historický Hradec (10:00–13:00) – 300 Kč

???? Salón republiky (14:00–18:00) – 400 Kč

V ceně prohlídky i jednotlivých částí jsou zahrnuty veškeré vstupy. Součástí jsou přestávky na odpočinek a osvěžení. Prohlídky jsou vhodné pro osoby starší 12 let. Pro osoby s omezenou hybností a rodiče s kočárky účast nedoporučujeme.

 

???? Vyberte si jednu z variant prohlídky a kupte si vstupenku v předprodeji. Nebo nám zavolejte na +420 777 637 888 a domluvte si vlastní termín ????

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.