Cestovatelské přednášky na jednom místě

Prima ZOOM WorldFilm 2020


Prima ZOOM WorldFilm 2020

Facebook stránka přednášky

Kdy: 15.2.2020 9:30

Kde: PVA EXPO PRAHA

Beranových 667
Prague
199 00

Vstupenky

MAPA


Prima ZOOM WorldFilm!
To je víkendová přehlídka filmů, přednášek, autogramiád, vystoupení cestovatelů a výstav fotografií z cest. Přijďte za námi i vy 15. a 16. 2. 2020 na výstaviště PVA EXPO PRAHA Letňany - Kongresový sál, Vstupní hala II.

SOBOTA 15. 2. 2020

9:30 / Projekce Prima ZOOM
ROZHOVOR S BRUNO BAUMANNEM
Bruno Baumann je etnolog, historik, fotograf, filmař, ale hlavně dobrodruh – poutník pouštěmi, který v Gobi málem zemřel žízní, aby ji nakonec napodruhé sám a pěšky přešel. Jako první zatím také jediný na světě. Vzpomínka na loňského hosta festivalu Prima ZOOM WORLDFILM.

10:00 / JINDRA BÖHM


11:00 / DAN HAGEN
HOLANDSKO? NA LODI!
Přednáška Daniëla Hagena vás přenese na holandská jezera, řeky a kanály, které protínají centra malebných městeček. Lodí se v Holandsku dostanete i na místa, kam se ani autem nedostanete. Dan se už 23 let plaví na lodích, a každoročně stráví cca dva měsíce na jejich palubě. A tak nebudou chybět tajné tipy na nejkrásnější místa Holandska, a jak si tu může užít levnou dobrodružnou dovolenou parta přátel, ale i rodiny s malými dětmi.

12:00 / MARTIN BENC a JAKUB JONÁŠ
DVA NA TAHU
Dva moravští alkáči na cestě za věčnou slávou. 156 dní a 4 300 kilometrů z mexických hranic do Kanady po legendárním Pacific Crest Trail. Dva kamarádi, jedno velké přátelství a hektolitry piva dokořeněné nádhernou krajinou.

13:00 / PETR HORKÝ
FILMOVÁNÍ V MIZERNÝCH PODMÍNKÁCH
Když si člověk něco moc přeje osud mu to splní. Ale skutečnost je hodně jiná, než byl původní sen. Filmovací příběhy od žraloků, z pólu, z egyptských hrobek i potopených lodí…

14:00 / DINA ŠTĚRBOVÁ
TOUHY A ÚDĚL
Osudy prvních žen na nejvyšších vrcholech světa pohledem bývalé československé horolezkyně, která vylezla na dvě osmitisícovky a vedla řadu dalších expedic.

15:00 / JIRKA KOLBABA
SEDM DIVŮ ISLANDU
Osamělá pevnina v severovýchodním Atlantiku je druhým největším ostrovem Evropy. Dynamická geologie z něj dělá ojedinělé, mimořádně fotogenické místo. Objevíme termální prameny, gejzíry, bouřlivé vodopády, třpytivé ledovce, vulkanickou barevnou půdu i svěže zelené nekonečné plochy. Sugestivní krajina, ve které potkáme spíše zbloudilé koně nebo ovce, připomíná peklo i ráj. Autor byl na oblíbeném Islandu již pětadvacetkrát.

16:00 / KATKA a LÁĎA BEZDĚKOVI
BIGTRIP.CZ
777 dní / 127.843 km / 50 zemí na všech obydlených kontinentech.
Šílené vyprávění Ládi a Katky Bezděkových o jedinečné cestě kolem světa. O tom, že lze moderní škodovkou přejet nejen Afriku, ale objet celý svět. A to vše bez 4x4, GPS a bez dostatku peněz!!!


NEDĚLE 16. 2. 2020

9:30 / Projekce Prima ZOOM
PROKLETÍ ŠTĚCHOVICKÉHO POKLADU
Jeden z nejsledovanějších dílů z původního českého seriálu Utajené příběhy českých dějin. Historie naší země je plná otazníků a témat, o kterých se nemluví. Odhalte jejich tajemství…

10:00 / JIRKA PASZ
ZEMĚ, KTERÁ NEEXISTUJE
Že jste nikdy neslyšeli o Středoafrické republice? Je jako dům bez oken. Není vidět dovnitř, není vidět ven. I přes nesmírné přírodní bohatství - diamanty, zlato a ropu - se této zemi uprostřed Afriky nedaří vybudovat potřebnou infrastrukturu, zatočit s korupcí a ukončit desítky let nejistoty, státních převratů a válek. Jak vypadá obyčejný den obyčejného člověka v neexistující zemi, ve zhrouceném státě? Jak si v takovém prostředí vede naděje, důstojnost a radost ze života?

11:00 / MIREK NÁPLAVA a MICHAL KUBÁT
BALONEM PŘES SEVERNÍ POLÁRNÍ KRUH
Zimní expediční přelety patří k největším dobrodružstvím v oblasti balonového létání. Přelety Michala Kubáta dokumentuje filmový štáb Srdcaři.cz několik let, doposud absolvovali zimní přelety Alp, Sněžky, Vysokých a Nízkých Tater. Let přes severní polární kruh ve Finsku patří mezi extrémní počiny z několika důvodů.

12:00 / MIROSLAV BÁRTA
100 LET ČESKÉ EGYPTOLOGIE
Česká egyptologie oslavila sto let svého fungování. Za ty roky získala světové renomé a objevy českých egyptologů posouvají znalosti o jedné z největších kultur lidstva. O posledních významných objevech a o fungování civilizací pohovoří šéf Českého egyptologického ústavu profesor Miroslav Bárta.

13:00 / PEGGY MARVANOVÁ a ADAM ZÁVIŠKA
AMERICAN TRAIL RACE
Nejdelší závod planety pro horská kola.
Vzít si na svatební cestu dva měsíce volno a pořádně projet Spojené státy, o tom mnozí jen sní. Ale ne o způsobu, jakým to provedli Markéta “Peggy” Marvanová (24) a Adam Záviška (25). Celý kontinent přejeli na horských kolech, od východu k západu, naloženi veškerou výbavou. Jaké je ujet na kolech 8100 kilometrů za 48 dní a 22 hodin? A jaké bylo vypořádat se se silnými dešti, povodněmi, bouřkami, ale i závějemi sněhu a nelítostnými vedry? Nejen o tom Vám poutavě povypráví tato nezdolná manželská dvojice.

14:00 / JANA a DAN URBANOVI
Křest knihy manželů Urbanových - Velká cesta kilem za Čingischánem

14:15 / MNISLAV ZELENÝ ATAPANA
ŽIVOTNÍ HODNOTY, LÁSKY A ZÁJMY AMAZONSKÝCH INDIÁNŮ
Co indián očekává od života. Jak se chová náčelník a jak šaman? Znají lásku, žal, pomoc v stáří nebo vděk? Vyprávění adoptovaného člena kmene Yawalapiti nás zavede nejen k tomuto etniku, ale do různých koutů Jižní Ameriky, kam Atapana podnikl řadu poznávacích a badatelských cest.

PŘEDNÁŠKY - VÝSTAVY - CESTOVATELSKÉ KNIHKUPECTVÍ - AUTOGRAMIÁDY


Změna programu vyhrazena.