Cestovatelské přednášky na jednom místě

Přednáška: GR 11 & HRP: pěšky přes Pyreneje tam a zpátky, J. Šolc, I. Fikrle


Facebook stránka přednášky

Kdy: 6.12.2022 19:30

Kde: Klub cestovatelů PRAHA

Masarykovo nábřeží 22
Prague
11000

Vstupenky

MAPA


Kuba, vyznavač dálkových trailů a náročných dobrodružství, absolvoval v roce 2019 820 km dlouhý sólo přechod Pyrenejí po Atlantiku ke Středozemnímu moři po GR 11. Tehdy kompletně podlehl místní přírodě, celkovému životu na stezce a sám sobě si slíbil, že se do Pyrenejí musí vrátit. To se mu povedlo hned o tři roky později, kdy si naplánoval přechod Pyrenejí opačným směrem po jednom z nejnáročnějších evropských trailů Haute Route Pyrenées (HRP). Během tohoto druhého přechodu, který Kuba absolvoval se svým kamarádem Fikim, zvládli pokořit 866 km s převýšením 57 000 m a vylézt i Korunu Pyrenejí (tři nejvyšší vrcholy pohoří). V Pyrenejích se člověk každý den ponoří do úchvatné přírody, která na každém kroku dokáže ohromit, ale i potrápit. Zaručeně ale umí pročistit hlavu i mysl, a třeba i najít nové přátele. Zdejší příroda je plná náročného a technického terénu, původních bukových a borových lesů, vysokých horských štítů, hlubokých údolí, ledovcových jezer a člověkem neovlivněných vodních toků. Pokud vás zajímá, jaké to je jít několik týdnů v kuse náročným horským terénem, která z tras je hezčí a v čem, jestli je lepší na dálkové pěší trasy vyrážet sami nebo ve dvou, doražte na přednášku. Kuba totiž neustále říká, že Pyreneje jsou ty nejhezčí hory v Evropě, které mají specifickou atmosféru. Pojďte tu atmosféru nasát i vy!

Kuba (26) je vystudovaný fyzický geograf, milovník hor, vodních toků a ultralehké výbavy, ale také cestovatel se zájmem o horský trekking a dálkové traily. Již od roku 2017, kdy sám přešel švédský trail Kungsleden, aby si ověřil známý výrok “Happiness is only real when shared”, se pravidelně vydává na dlouhé přechody hor a píše blog www.kubojovycesty.cz. Od té doby nachodil po českých a evropských stezkách přes 8000 km. Prošel např. pyrenejskou GR 11 i HRP, GR 221 na Mallorce, GR 131 na Tenerife a Fuerteventuře, West Highland Way ve Skotsku, Via Dinarica Trail ze Slovinska až do Severní Makedonie, GR 5 (GTA) přes francouzské Alpy. Za sebou má i několik dílčích treků v oblasti gruzínského Velkého Kavkazu a část dálkové trasy E4 vedoucí přes Vitošu, Rilu a Pirin v Bulharsku. Od roku 2021 začal spolupracovat s obchodem Pod 7 kilo (www.pod7kilo.cz), pro který testuje ultralehkého vybavení. O svých cestách rád píše a přednáší. Sledovat ho můžete na FB Kubojovy cesty nebo IG @kuboj9.

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.