Cestovatelské přednášky na jednom místě

Přednáška: Do výšek magického Himaláje, Tomáš Horník


Facebook stránka přednášky

Kdy: 31.5.2023 19:30

Kde: Klub cestovatelů PRAHA

Masarykovo nábřeží 22
Prague
11000

Vstupenky

MAPA


Na těžko, bez nosičů, koní, průvodců jsme se vydali přejít část Himaláje, kráčeli jsme v samotě hor do vysoký sedel na hranici pěticích metrů… Dobrodružství to bylo takové, že by vydalo na celou knihu, ale i tak mě to nestačilo. Potřeboval jsem se setkat se svými strachy, a tak jsem dále pokračoval sólo – stopoval jsem přes nejvyšší silniční sedla světa, abych dojel až k největšímu jezeru Himaláje na hranici s Tibetem či se vydal do písečných dun.

Podnikl jsem himalájské sólo se všemi věcmi na zádech, až do základního tábora (4 990 m), odkud jsem uprostřed noci pokračoval po sněhu dále a výše, aby poznal své fyzické možnosti a setkal se s drsností hor.

Hory mě pohltily, stejně jako život v nich a jejich svatá místa. Vykoupal jsem se v řece Ganze, navštívil chrámy a svatá místa hinduistů. V Bráně Boží jsem společně s dalšími 10 000 lidmi vykonal púdžu, zpíval mantry, a pak jsem se osamocen vydal na pouť k prameni Gangy (3. největší řeky světa).

V Ladakhu jsem pobýval v buddhistických klášterech, setkal jsem s JS Dalajlámou, jeho učením, ale i s prostými lidmi v zapadlých vesničkách vysoko v horách.

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.