Cestovatelské přednášky na jednom místě

Povídání (z)cesty: #4 - Vietnam a Laos - od Mekongu k Mekongu


Povídání (z)cesty: #4 - Vietnam a Laos - od Mekongu k Mekongu

Facebook stránka přednášky

Kdy: 10.10.2019 18:30

Kde: Bali cafe Prague

Čelakovského sady 8
Prague
12000

MAPA


VZHLEDEM KE KAPACITĚ KAVÁRNY JE NUTNÁ REZERVACE MÍST NA EMAILU: balicafeprague@gmail.com !!!!

Anča a Petr, nízkonákladoví cestovatelé a postižení grafomani, jejichž cestovní deníky se staly základem pro web https://zcesty.net/.

V květnu 2014 se vzali a o 3 měsíce později vyrazili na „trochu delší líbánky“ – 1170 dní souvislého cestování po Blízkém východě, Indii, jihovýchodní Asii, Austrálii a Oceánii, Novém Zélandu a Číně. Celkem 23 zemí – 11 druhů dopravních prostředků – troje výročí svatby a sedmero narozenin…

Nyní si můžete poslechnout jejich historky naživo již po čtvrté. Převážně se budou věnovat jejich tříměsíčnímu putování Vietnamem od jihu na sever a zbyde i nějaký čas na představení chudého horského Laosu, kde tuto část cesty u břehů Mekongu zakončí.

Čtvrtá část povídání o cestě „Do světa a zase zpátky 2014 -2017, zn. levně“ s podtitulem „Od Mekongu k Mekongu“. Vietnamu se rozhodujeme věnovat dlouhé tři měsíce. Fascinuje nás jeho rozmanitost a různorodost – rybářské vesnice a plovoucí trhy plné superlevného ovoce v úrodné deltě Mekongu; dějinami napěchovaný střed s císařskými městy, válečnými odkazy a dechberoucími krasovými jeskyněmi; i svérázná krajina na severu, kterou obdělávají lidé mnoha pestrobarevných etnik a která nabízí ty nejúžasnější scenérie hor i rýžových teras, jaké jsme kdy viděli. Ve Vietnamu často bojujeme s tvrdou, obchodnickou náturou, ale nakonec z toho po svém vždycky nějak vybruslíme, byť to znamená přespat na kruhovém objezdu, nechat se málem vyhodit z lodi, anebo si nechat vyhrožovat se sekáčkem na maso. Přes to všechno nám tahle země učaruje – její bohatá kultura a především kuchyně, která si právem získává celý svět… Na závěr připojíme krátký přejezd Laosu, s objevem jedné z nejstarších čajových plantáží na Zemi, sledováním zástupů mnichů za kuropění a dvoudenní plavbou proti proudu Mekongu.

Vstupné: dobrovolné

Začínáme přesně v 18:30, doražte s předstihem (ideálně kolem 18:00)
==================================================
Více na webu https://zcesty.net
Najdete nás také na fb: (z)cesty a instagramu: https://instagram.com/zcesty/

Více o místě konání na: https://www.balicafe.cz/