Cestovatelské přednášky na jednom místě

Pěšky Kolumbií pod rouškou covidu - PRAHA


Facebook stránka přednášky

Kdy: 23.11.2021 18:00

Kde: Glamour restaurace

Balbínova 22
Prague
12000

MAPA


Cestovatelský večer s projekcí o pěším přechodu Kolumbie během pandemie covidu.

1 mladý muž, 60 dní, jedna zákeřná pandemie a téměř dva tisíce kilometrů pěšky z karibské Cartageny do města Pabla Escobara - Medellínu.

Glamour restaurant, Balbínova 22, Praha - Vinohrady od 18:00.
Vstupné: na místě 100,-

---------------------------------------------
O přednášce:

Cestovatel, dobrodruh a spisovatel Jan Rendl na další cestě. V době, kdy svět svírala pandemie covidu na začátku roku 2021 tou největší silou, se vydal do Kolumbie – aby ji přešel pěšky. Náš cestovatelský večer však začne zhruba o dva roky dříve, těsně před pandemií, kdy se sem vydal poprvé. Tenkrát vyrazil pěšky z Bogoty směrem na jih a vy nyní můžete s ním. Nejprve totiž projdeme a ukážeme si Kolumbii, jak vypadala těsně před pandemií – a to od Bogoty po hranice Ekvádoru.

V druhé části večera se pak vrhneme přímo doprostřed restrikcemi a nemocí zasažené Kolumbie. Vše začíná „útěkem“ z karanténou zasažené Bogoty na sever, ke břehům Karibiku. Odsud se budeme postupně posouvat směrem na jih. Podíváme se, jak se náš dobrodruh vypořádá nejen s náročnou cestou, ale i pravidly, která covid určoval kraj od kraje zcela jiné. Zavítáme také mezi místní – jak je pandemie ovlivnila či neovlivnila v zemi, kde covid značně ovlivnil už tak mizernou ekonomickou situaci.

Bude to cesta nejen o hledání svobody v nesvobodném světě, ale také o krásných místech, která Kolumbie nabízí. Navštívíme ta známá i méně známá. Od zapadlých vesnic na březích největší kolumbijské řeky Magdaleny, přes kolumbijskou džungli a dál Lengerkeho stezkou až po národní park El Cocuy, který je dnes turistům z velké části uzavřený. My však velký okruh těmito legendárními kolumbijskými horami projdeme.

Z nich zamíříme do solné katedrály ve městě Zipaquirá, kde vyrůstal vítěz slavné cyklistické Tour de France – Egan Bernal. Čekají nás také trosky Armera, města, které v roce 1985 zničila sopka Nevado del Ruiz či ruiny starých koloniálních stříbrných dolů uprostřed pralesů. Závěr bude trošku potřísněný krví – navštívíme Jardín, který je nyní spjat se smrtí české turistky a také Medellín a povíme si, jak se městu vede více jak čtvrt století po pádu drogového magnáta Pabla Escobara.

A bude toho ještě mnohem, mnohem víc - tak neváhejte a přijďte si to poslechnout!

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.