Cestovatelské přednášky na jednom místě

Pacifickou hřebenovkou natěžko i nalehko / Ostrava


Facebook stránka přednášky

Kdy: 16.5.2022 18:00

Kde: Kino Vesmír

1741/17 Zahradní
Ostrava
702 00

Vstupenky

MAPA


Chtěli jste někdy vyrazit na dálkový trek? Pacifická hřebenovka, Continental Divide trail, Tour du Mont Blanc nebo nějaké evropské traily? Co budete potřebovat? Jaké důležité věci si zabalit vám poradí Pavel a jaké nesmysly si nezapomenout, to vám doporučí Lůca. Výhody a nevýhody cestování s malým batůžkem? Úskalí a srandovní příhody s batohem jako kráva? Jaký vybrat spacák? Jaké si vzít boty? Batoh? Stan? Zbytečnosti? Čekají vás dva různé přístupy k dálkovým trasám a dva různé pohledy na balení. Rozhodně se pobavíte, protože Lůca a Pavel mají stejný smysl pro humor a nejdou pro vtípek daleko.

Přijďte na nový cestovatelský stand-up, kdy se budete smát na celé kolo!!!

Lůca: "Já se umím sbalit perfektně, občas i pod 25kg, Pavel je retard..."
Pavel: "Každý rád chodí nalehko, já mám většinou batoh pod 5kg, Lůca je chyba v metrixu ..."


Akce se uskuteční v kině Vesmír (Zahradní ul.), jimž velice děkujeme za spolupráci!


Vstupné
Protože se Lůca snaží vždy pomáhat zvířatům, která neměla tolik štěstí jako její parťák Marvel, založila projekt #PomáhámSMarvelem, kam bude směřovat nemalá část výdělku večera, tj. do útulků, kde jsou peníze v této době velmi třeba.

???? moc se na vás těším .... 200Kč
???? chci poslat pár korunek navíc pro zvířátka do útulků, které s Marvelem podporujete ... 300Kč
???? dobrých skutků není nikdy dost ..... 500 Kč
???? na místě před akcí ..... 300 Kč

Vstupenku zakoupíte:
???? on-line GoOut: https://goout.net/cs/pacifickou-hrebenovkou-natezko-i-nalehko/szsplht/
???? on-line OstravaInfo: https://www.ostravainfo.cz/cz/akce/besedy-a-prednasky/151503-pacifickou-hrebenovkou-natezko-i-nalehko.html
???? fyzicky: na pobočkách Ostravského informačního centra a v Kavárně PANT. Doprodej na místě před akcí.


???? Lucie Kutrová / Holka s bucket listem
• Narodila se v Havířově a vyrůstala v malém městě Petřvald u Karvíné
• Cestuje po světě a plní si to, co si napsala na seznam přání, kterých chce dosáhnout. Naučila se tak například anglicky, pracovala v cizině, jela do Austrálie, uběhla půlmaraton, sama šla pěšky Svatojakubskou cestu, zatím ale třeba ještě neumí španělsky, neviděla polární záři ani nejela Tour de France.
• Prošla Pacific Crest Trail z Kalifornie přes Oregon a Washington až ke kanadským hranicím. Trasa stezky měří 4 260 km a je považována za jednu z nejkrásnějších stezek na světě.
• Vyšly jí dvě knihy, 151 dní Pacifickou hřebenovkou a 151 dní po evropských stezkách.
• Píše blog www.holkasbucketlistem.com, a žije na instagramu @holka_s_bucket_listem_luca
• Spolu s přáteli založila neziskovou organizace Pomáhej s Marvelem, která se snaží pomáhat útulkům, jež se starají o opuštěná, nemocná a zraněná zvířata. Sem vkládá nemalou část výdělku z prodeje svých knih, přednášek a dalších aktivit.

???? Pavel Sabela
Obyvatel Frýdku-Místku. Hiker, který zdolal dvě ze tří nejdelších stezek v Americe. Pacific Crest Trail (PCT) a také tu nejdelší – Continental Divide Trail (CDT) čítající pět tisíc kilometrů dlouhý výšlap. Dále přešel GR 20, která prochází ostrovem Korsika, trail GR223, jež vede po obvodu ostrova Menorca, trasu z Ubľa (hranice Ukrajiny a Slovenska) do Frýdku Místku, naposled letos absolvoval Stezka Českem severní část – tam a zpět 2000 km... a dále spoustu kratších stezek, hlavně v Beskydech.

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.