Cestovatelské přednášky na jednom místě

Nepál - od Everestu k nosorožcům (Mělník)


Nepál - od Everestu k nosorožcům (Mělník)

Facebook stránka přednášky

Kdy: 18.3.2019 19:00

Kde: RC Chloumek

Trojická 2803
Melnik
276 01

MAPA


NUTNÁ REZERVACE na prednasky.rcchloumek@gmail.com
VSTUPNÉ: dobrovolné

Hlavní město Káthmándú je silný zážitek, po kterém se těšíme do hor, i když nás čeká let na nejnebezpečnější letiště světa!
Hlubokým údolím podél divoké řeky přes řadu visutých houpajících se mostů dojdeme do proslulého Namche Bazaaru.
Pod vysokými ledovými štíty míříme doprovázeni stády yaků a výškovou nemocí stále výše. Abychom spatřili štít nejvyšší ve své plné kráse, musíme překonat masy ledu a několikrát překročit hranici pěti tisíc metrů nad mořem.
Po návratu z výšin se jedem regenerovat do nížin narodního parku Chitwan známeho především kvůli divoké džungli plné zvířat, o kterých většina lidí ani neví, že v Nepálu žijí.

Posláním této přednášky ale není pouze lidi seznámit s touto exotickou zemí a jejími turistickými "atrakcemi", ale také jim ukázat s jakými problémy se Nepál potýká. Žebrající děti, vysoká negramotnost, hromady odpadků nebo i týrání slonů - to je pár z mnoho problémů, kterým se v Nepálu věnuje řada neziskových organizací.
Dobrovolným vstupným vybraným na této přednášce chceme podpořit jednu z nich - Thao, z.s. (http://neziskovka.thao.cz/) - česká neziskovka, která pomáhá nepálským dětem a poskytuje jim ubytování, výchovu, jídlo, oblečení nebo hygienické potřeby.