Cestovatelské přednášky na jednom místě

Maroko: 1700km na kole přes nejvyšší sedla Atlasu; Jablonec n.N.


Facebook stránka přednášky

Kdy: 14.4.2021 19:00

Kde: Klub Na Rampě


Radomír Čížek se podělí o své zážitky z výpravy po Maroku, jejímž cílem bylo zdolat na kole nejvýše položená sedla Vysokého Atlasu a na vlastní kůži okusit každodenní život Berberů žijících na hřebenech hor. Na své 1700 km dlouhé pouti překonal 14 horských průsmyků ve výšce přes 2000m a přitom poznával, jak se šlape ve 42°C, jak bolí průjezd písečnou bouří, co obnáší cyklocestování během ramadánu, jak chutná kozí srdce i jak těžký náklad nosí na zádech místní stařenky. Povypráví Vám také příběh o tom, že ani když se Vám porouchá kolo kdesi hluboko v horách, uprostřed totální divočiny, nemusí to znamenat konec výpravy, ale naopak začátek jednoho velkého dobrodružství plného nečekaných zvratů, kuriózních situací, kouzelných setkání a nezapomenutelných zážitků.

Vstupné: 80 Kč

Přednášející:
Radomír Čížek (*1986) – šumperský rodák, povoláním hokejový trenér mládeže, ve volném čase je jeho největším koníčkem cyklocestování a ultravytrvalostní cyklistika. Milovník ospalého venkova, hor a dlouhých stoupání cestuje na kole od roku 2013, od té doby projel mj. Maroko, Gruzii, Ázerbájdžán, Albánii, Jordánsko, Rumunsko či Skotsko. Od podzimu 2016 pořádá ze svých výprav přednášky. V květnu 2017 odstartoval celoživotní projekt „Na kole do nejtěžších kopců a nejzapadlejších koutů světa“, v jehož rámci se chce ve zbytku svého života pokusit zdolat nejvýše položená horská sedla a vrcholy naší planety a vydat se s kolem do těžko dostupných oblastí, kde se tak rád nechává fascinovat okolním životem. Své výpravy podniká zpravidla sám, s co nejnižšími náklady, jen se základním vybavením a nejradši tráví noci v chalupách u místních lidí, pokud možno co nejdál od moderní civilizace. Tisíce kilometrů v náročném terénu mu bylo skvělým základem pro začátek kariéry cyklistického ultramaratonce. Od roku 2019 se začal věnovat také ultravytrvalostní cyklistice a bikepackingovým závodům bez podpory. Jeho největším úspěchem je 8. místo na 1000km závodě napříč Švýcarskem NAVAD. Aktuálně se připravuje na více než 4000km závod napříč Evropou "TransContinental Race" a v rámci tréninku na něj začal sám pořádat bikepackingové závody a vyjížďky po ČR i do Evropy. Více o jeho projektu na webu www.ultra-bike.cz nebo na www.facebook.com/ultrabikecz

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.