Cestovatelské přednášky na jednom místě

Maroko: 1700km na kole přes nejvyšší sedla Atlasu;Café Práh Brno


Maroko: 1700km na kole přes nejvyšší sedla Atlasu;Café Práh Brno

Facebook stránka přednášky

Kdy: 18.9.2019 19:00

Kde: Café Práh

Ve Vaňkovce 1
Brno
602 00

MAPA


Radomír Čížek se přijíždí podělit o své zážitky z výpravy po Maroku, jejímž cílem bylo zdolat na kole nejvýše položená sedla Vysokého Atlasu a na vlastní kůži okusit každodenní život Berberů žijících na hřebenech hor.
Na své 1700 km dlouhé pouti překonal 14 horských průsmyků ve výšce přes 2000m a přitom poznával, jak se šlape ve 42°C, jak bolí průjezd písečnou bouří, co obnáší cyklocestování během ramadánu, jak chutná kozí srdce i jak těžký náklad nosí na zádech místní stařenky.
Povypráví Vám také příběh o tom, že ani když se Vám porouchá kolo kdesi hluboko v horách, uprostřed totální divočiny, nemusí to znamenat konec výpravy, ale naopak začátek jednoho velkého dobrodružství plného nečekaných zvratů, kuriózních situací, kouzelných setkání a nezapomenutelných zážitků.

Vstupné: 80 Kč

Přednášející:
Radomír Čížek (*1986) – šumperský rodák, povoláním hokejový trenér mládeže, ve volném čase je jeho největším koníčkem cyklocestování a ultravytrvalostní cyklistika. Milovník hor a dlouhých stoupání cestuje na kole od roku 2013, od té doby projel mj. Gruzii, Ázerbájdžán, Albánii, Jordánsko, Rumunsko, Francii či Skotsko. Od podzimu 2016 pořádá ze svých výprav přednášky.

V květnu 2017 odstartoval celoživotní projekt „NA KOLE DO NEJTĚŽŠÍCH KOPCŮ A NEJZAPADLEJŠÍCH KOUTŮ SVĚTA“, v jehož rámci se chce ve zbytku svého života pokusit zdolat na kole nejvýše položená horská sedla a vrcholy naší planety a zavítat do těžko dostupných oblastí, kde se tak rád nechává unášet úžasnými přírodními scenériemi a fascinujícím světem lidí žijících v nejchudších podmínkách Veškeré své počínání se snaží realizovat s co nejnižšími náklady, nejradši tráví noci v chalupách u místních lidí, protože právě tato neplánovaná setkání mu dlouhodobě přinášejí nejsilnější zážitky.

Tisíce kilometrů v náročném terénu a leckdy psím počasí mu bylo skvělým základem pro začátek kariéry cyklistického ultramaratonce. Od léta 2019 se věnuje bikepackingovým závodům bez podpory v délce 700km+. Jeho největším úspěchem je 8. místo v 1000km závodě napříč Švýcarskem NAVAD.