Cestovatelské přednášky na jednom místě

Land Roverem na Aljašku a dál pěšky | Alča a Mája | Diáky festival III


Facebook stránka přednášky

Kdy: 26.1.2023 18:30

Kde: BIO | OKO

Františka Křížka 15
Prague
170 00

Vstupenky

MAPA


✒ Alča a Mája dostaly nabídku, co se neodmítá - na pár měsíců starého Land Rovera Defendera. A s ním vyrazily přes širou Kanadu až na vysněný divoký sever - na Aljašku. Jak asi vypadalo 13 000 km v autě, pro které se na severu nedají sehnat náhradní díly? Jak se dvě holky popraly s cestou mimo asfaltky? A jak se v takovém Defenderovi vůbec žije? To se formou fotografií, videí i písní na ukulele dozvíte na přednášce Land Roverem na Aljašku a dál pěšky v rámci Diáky festivalu III.

Ale především to bude o setkání s divočinou. O strachu, jaký holky zažily, když na ně běžel grizzly. O kráse divokých zvířat i náročnosti chození v oblastech, kde neexistují traily. O mizejících ledovcích. Aljaška je nazývána „poslední hranicí“ - pro Alču s Májou to byla hranice civilizovaného světa, jejich strachu i schopnosti žít v divočině.

???? Vstupné:
Celofestivalová permanentka 790 Kč
Jednodenní permanentky 390 Kč
Jen tato přednáška 180 Kč
???? On-line předprodej: https://bit.ly/Diaky_festival_III
https://bit.ly/Maja_Alca_Diaky_festival_III

Alena Mahlejová a Marie Šnajdrová
Alča a Mája (Aawesome.cz) cestují ideálně jen s krosnou na zádech a nejlépe pěšky. Mají za sebou téměř roční cestu kolem světa i přechod Patagonie nebo třeba PCT (Pacific Crest Trail). Tentokrát se ale do divočiny dostaly stylově a nasedly do Land Rovera Defendera. Mája má především zkušenosti z vysokých hor, Alča je zase skvělá při setkáních s lidmi. Jejich nejdůležitější částí výbavy je ukulele, díky kterému překonaly již mnoho deštivých dní a taky se mohou dělit o radost s dalšími.

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.