Cestovatelské přednášky na jednom místě

Kurz cestovatelské a dokumentární fotografie ve Vlašimi


Kurz cestovatelské a dokumentární fotografie ve Vlašimi

Facebook stránka přednášky

Kdy: 19.10.2019 9:30

Kde: Spolkový Dům Sourozenců Roškotových Vlašim

Palackého Náměstí 65
Vlasim
25801

Vstupenky

MAPA


Kurz cestovatelské a dokumentární fotografie ve Vlašimi
Dovolená, rodinná sportovní akce nebo například pracovní proces, to vše si žádá dokumentaci. V době stále dostupnějších digitálních fotoaparátů pak může fotit téměř každý a přitom nezáleží na tom, jaký máme fotoaparát. I z obyčejného kompaktu nebo i mobilu můžeme získat skvělou fotku.
Během kurzu se seznámíte se základními pravidly kompozice, nastavením fotoaparátu pro snímání nejčastějších scén a motivů a dotkneme se i specifik při snímání krajiny, portrétu, večerního a nočního fotografování a krajinného detailu a makro fotografie.

Co se naučíte?
Poznáte svůj fotoaparát, objektiv a seznámíte se s jejich základními funkcemi a technickými limity.

Seznámíte se se základními formáty digitální fotografie (JPG a RAW) a dozvíte se, kdy jsou tyto fotoaparáty vhodné a kdy ne.

Dozvíte se co je priorita času, clony a ISO a hlavně proč a jak je aktivně využívat a dosáhnout díky nim lepších fotografií. Dozvíte se, jaký čas je obvykle vhodný při fotografování pohybujících se objektů, jakou clonu nastavit při fotografování portrétu nebo krajiny apod.

Dozvíte se, proč je důležité správně nastavit tzv. vyvážení bílé a jak dosáhnout barevně věrného podání výsledného snímku a jaká nastavení vašeho fotoaparátu toto výsledné barevné podání ovlivňují.

Zabývat se také budeme dalšími technickými nastaveními fotoaparátu jako jsou režimy činností autofokusu, režimy měření expozice a režimy snímání.

Seznámíte se se základy kompozičních pravidel a doporučeným nastavením fotoaparátu při fotografování různých scén (krajina, portrét, pohyb, děti, zvířata nebo různé detaily). Dozvíte se, co diváka nejčastěji na fotografii zaujme, proč tomu tak je a jak dosáhnout podobného efektu i u svých fotografií. Důležitý pro nás bude příběh a emoce fotografii.

Dozvíte se, jak efektivně používat různé filtry (hlavně šedé přechodové, tzv. ND filtry a polarizační filtr). Dozvíte se také, jak pracovat se stativem a jaká úskalí tato činnost přináší.

Teoreticky získané dovednosti si ověříte při následné praxi v terénu, kdy vyrazíme ven a budeme věci prakticky zkoušet.

Pro koho je kurz určen?
Kurz je vhodný nejen pro začátečníky, ale i pro pokročilé fotografy, kteří se rádi toulají v přírodě a chtějí zachytit její jedinečnou krásu a křehkost a chtějí se zdokonalit ve svých znalostech, dovednostech a schopnostech.

Rozdílná úroveň fotografických dovedností jednotlivých účastníků nemusí být nutně překážkou. První teoretické povídání budeme fotografické technice, nastavení fotoaparátu pro snímání určitých scén a motivů a fotografické kompozici.

Jakou techniku budete na kurzu potřebovat?
Jakýkoliv digitální fotoaparát – zrcadlovku s výměnnými objektivy, pokročilý kompakt nebo ultrazoom, který kromě automatického režimu umožňuje i nastavení i priority času a clony (tj. má na ovládacím kolečku má uvedeny režimy P, A, S, M). Značka fotoaparátu není důležitá.

Nezapomeňte na dostatek nabitých baterií do fotoaparátu a místo na paměťových kartách.

Máte-li k dispozici notebook, můžete si ho vzít s sebou. V sobotu večer se budeme zabývat možnostmi základních úprav a archivací fotografií v programu

Zoner Photo Studio X.

Na kurzu dostanete poznámkový blok formátu A5 a propisku na poznámky.

Způsoby výuky
názorné powerpointové prezentace

praktická cvičení

workshop a burza nápadů

Termín: 19. 10. 2019
max. kapacita: 12 osob, minimální počet účastníků: 2, počet přihlášek: 2, kurz se uskuteční)

Místo konání kurzu
Spolkový dům Vlašim - Palackého náměstí 65 (mapa, GPX: 49.7089244N, 14.8929822E)

Cena kurzu 1400 Kč zahrnuje:

služby lektora

poznámkový blok A5 a propisku

elektronické informační materiály

Cena kurzu nezahrnuje
dopravu na místo

jídlo a pití během kurzu

Předběžný plán průběhu kurzu
9.30 zahájení kurzu

9.40 – 11.30 teoretická část kurzu v učebně

11.30 – 15.30 fotografická praxe v terénu (po dohodě možný oběd ve městě)

15.30 – 17.00 hodnocení nafocených snímků, rady a typy na úpravy v počítači (Zoner Photo Studio X)

Plán kurzu bude samozřejmě možné upravit dle priorit a očekávání většiny účastníků.Více zde: https://www.fototoulky.net/fotograficke-kurzy-a-workshopy/kurz-cestovatelske-a-dokumentarni-fotografie-ve-vlasimi/