Cestovatelské přednášky na jednom místě

KORUNA EVROPY A ČESKA / NEJVYŠŠÍ HORY VŠECH EVROPSKÝCH ZEMÍ A KŘEST NOVÉ KNIHY JARDY ZAORALA


Facebook stránka přednášky

Kdy: 1.12.2022 19:00

Kde: Divadlo na Šantovce

Polská 1
Olomouc
779 00

Vstupenky

MAPA


Mezi lety 2018 a 2019 podnikl fotograf a cestovatel Jarda Zaoral expedici Koruna Evropy, během níž za 361 dní zdolal nejvyšší vrchol každého z 45 států Evropy a tím vytvořil světový rekord. Ještě tři roky zpátky to byl nováček v horském prostředí, ale v kurzu Adventure Academy ve Švédsku získal potřebné zkušenosti, aby se dokázal se všemi evropskými vrcholy vypořádat. Cesta nebyla jednoduchá. Jardu čekala řada překážek od setkání s medvědem v Černé Hoře, přes laviny v Lichtenštejnsku až po sněhové bouře v Rusku. Přijďte si poslechnout Jardovo poutavé vyprávění a inspirujte se Jardovými fotografiemi na Vaši další horskou expedici.

Jarda zároveň ve své rodné Olomouci pokřtí svou novou knihu Koruna Česka. Během pandemie byly cestovatelské možnosti omezené, a tak se Jarda rozhodl procestovat naši krásnou zemi. Jarda plánoval procestovat 16 nejvyšších českých pohoří na podzim, ale na našich horách se mu tak zalíbilo, že se vrátil ještě jednou v zimě. Z výletů si odnesl nádherné snímky naší krajiny a zažil tolik zajímavého, že to dalo na celou knihu. Česká kultura, kuchyně a smysl pro humor jsou nenahraditelné a jen se potvrdilo přísloví: Všude dobře, doma nejlépe.

Třešničkou na dortu je nepostradatelná část Jardova příběhu a tou jsou lokální pivovary. Výlety na horách je potřeba si náležitě užít, a proto se s vámi Jarda podělí o svůj rituál a tím je vrcholové pivo. Po přednášce budete mít možnost ty nejlepší piva z Jardovy cesty po českých horách ochutnat. Dokážete si tipnout, které české pohoří nabízí to nejlepší?

Přednáška začne v 19:00. Bude trvat zhruba 2 hodiny a poté proběhne pivní degustace ????

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.