Cestovatelské přednášky na jednom místě

Korsika / Martin Miřinský


Facebook stránka přednášky

Kdy: 16.9.2021 19:00

Kde: Jezuitská 1, 602 00 Brno, Česká republika


V roce 2017 jsem se procházel Korsikou, dal jsem si trek GR20 a pár dalších vrcholů. Místní hory na mě udělaly velký dojem a zároveň naplnily bázní. Působily tak přísně, nebezpečně a nepřístupně. A přeci jsem postupně nabyl potřebné zkušenosti i odvahu a v největším LOCKDOWN (2021 duben) jsem vyrazil otestovat sebe i vybavení. Pracovní název Korsika 2000 plus. Cíl byl jasný - vylézt bez jištění na co nejvíce hor a výškových bodů s nadmořskou výškou 2000 m a více. Neměl jsem žádný pevný plán. Hlavní motivací byla radost z průzkumu neznačených horských hřebenů a sbírání vrcholů. Divoký a nebezpečný život horského dobrodruha, který má jen 50 metrů rep šňůry na slanění.
Tohle je výsledek 40 dnů veselého spokojeného lezení v naprosté pustině bez lidí. Hmm, taky bestiálně nebezpečné se surovým nevyzpytatelným počasím, vždyť víte, jak bylo v ČR! Pouze jeden den se ke mě přidal mladík z Francie Giam. Přeběhli jsme lehčí hřeben a stanuli na osmi vrcholech. Zbytek 127 vrcholů jsem byl sám. Celkem tedy 131 hor a vrcholků s výškou 2000 m!

Přednáší: Martin Miřinský
Vstupenky: https://www.smsticket.cz/vstupenky/26009-korsika

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.