Cestovatelské přednášky na jednom místě

Kazachstán & Uzbekistán:cestovatelský stand-up Beer with Travel


Facebook stránka přednášky

Kdy: 24.9.2021 19:00

Kde: Café Práh

Ve Vaňkovce 1
Brno
602 00

Vstupenky

MAPA


Dva kluci v kšiltovkách vyrazili z Prahy na pivo do Střední Asie a projeli s lahváčem v ruce celý Kazachstán a Uzbekistán. Po příletu málem umrzli v Astaně, pak oslavili v Kazachstánu nevědomky nový rok “Nauryz” tradiční polévkou “Nauryz Kozhe” připravovanou z koňského mléka a krup (fakt mňamka). Dostali se ke kdysi obrovskému Aralskému jezeru, v jedné z kazašských vesnic se stali členy rady starších a využili každou možnost a poctivě ochutnávali čerstvé (a sem tam i méně čerstvé) místní speciality a následně pak testovali úroveň lokálních toalet převážně tureckého typu.

Čeká vás cestovatelský stand-up s nádechem trapného humoru. Vyprávění dvou kamarádů, kteří vyrazili na východ aniž by si dopředu cokoli zjistili. To jim přináší řadu problémů, které ale kluci berou s humorem. Není totiž na cestách situace, kterou by nevyřešilo vychlazené pivo.

O BEER WITH TRAVEL:
Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píší občas blog a sem tam knihu, vyrábí vlastní kolekci oblečení, dělají cestovatelský stand-up a právě dokončili dokumentární film Expedice Lenka. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh. Projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii. S lahváčem v ruce navštívili uzbeckou poušť, kazašskou step, Aralské jezero, Velkou čínskou zeď i Černobyl. A splnili si velký sen a vypravili se na nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. O vlakovém road tripu napříč Ruskem napsali knížku a vydali ji pod hlavičkou vlastního nakladatelství BWT books. (www.bwtbooks.cz). Podnikli Expedici Lenka na podporu tehdy devítileté Lenky, která trpí těžkým autismem. Vypravili se opět na východ a projeli sedm států, tentokrát ovšem vlak vyměnili za starou rezavou Felicii (http://beerwithtravel.com/lenka).

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.