Cestovatelské přednášky na jednom místě

Katka Krejčová: Nejlepší neznačené treky světa


Katka Krejčová: Nejlepší neznačené treky světa
Treky, které v průvodcích nenajdete! Vydáme se do Ohňové země, do Himálají, do Pamíru, na Havaj, na Nový Zéland, do Yosemit, do Keni i do Bolívie.
A co je nejlepší - nikde tam nepotkáte skupinky špatně vybavených asijských turistů. Spíš tam téměř jistě, krom divokých zvířat, nepotkáte vůbec nikoho.

Katka Krejčová v letech 2014-2015 podnikla společně s Petrem Ptáčníkem 16 měsíců dlouhou cestu kolem světa a od té doby spolu cestují, kdykoli je to jen možné. Zamilovali si severské země - loni proběhla premiéra jejich úspěšné přednášky Severské treky bez lidí - Aljaška, Kanada, Norsko, Laponsko, a navštívili spolu taky Afriku, Island, Kyrgyzstán a mnoho dalšího. Tentokrát pro opavskou knihovnu zvolili nejlepší treky na divoko, které absolvovali v posledních 5 letech. Mladá cestovatelka nás seznámí s nejlepšími treky světa, které nejsou v zájmu masové turistiky.
Treky, které se svým přítelem vymysleli, náhodně objevili na mapě nebo mezi řádky, často poskládali z několika zdrojů, občas museli trochu proklestit, ale vždycky přežili! Téměř pokaždé totiž vyráželi úplně do neznáma s tím, že to přeci nějak jít musí. Vybrali pro nás ty nejkrásnější, nejzajímavější a orientačně zvládnutelné, takže s trochou předchozích zkušeností si je můžete užít taky.