Cestovatelské přednášky na jednom místě

K2 a Mt. Everest – Treky pod dvě nejvyšší hory světaHvězdárna a planetárium Brno vás srdečně zve dne 31. LEDNA 2023 v 18:00 na cestopisnou přednášku s názvem

K2 a MT. EVEREST - TREKY POD DVĚ NEJVYŠŠÍ HORY SVĚTA

Radka Tkáčiková https://tkacikova.cz/, cestovatelka, průvodkyně, fotografka

V přednášce podnikneme trek pod druhou nejvyšší horu světa K2 v divokém a nespoutaném Karakoramu. Navštívíme ledovec Baltoro, majestátní štíty Broad Peaku a Masherbrumu. Nebude chybět ani osmitisícovka Nanga Parbat v nejzápadnějším výběžku Himálají, spatříte těžký život místních lidiček, jejich kulturu a také snahu o rozvoj izolovaných oblastí včetně vzdělávání. Dotkneme se také slavné vysokohorské dálnice Karakoram higway, která se vlní podél majestátní řeky Indus. V druhé části vás zavedeme pod nejvyšší horu světa Mt. Everest do Nepálu, která přístupovou trekovou trasou je absolutním protipólem trasy pod K2. Rozdíly jsou zde kulturní i náboženské, ale lidé zůstávají pořád stejně milí ????

VSTUPENKY ZDE: https://1url.cz/srUgt

Cestopisná přednáška se odehraje v sále velkého planetária (tzv. digitária) s kapacitou 189 míst k sezení. Vstupné činí 100 Kč. Jste všichni srdečně zváni :-)

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.