Cestovatelské přednášky na jednom místě

Fotografování zvířat v Bavorském lese (fotografický kurz)Fotografování zvířat ve volné přírodě je snem snad každého fotografa, který má rád přírodu a touží zaznamenat křehkou rozmanitost a pomíjivou krásu naší fauny. V divoké přírodě musíme mít velké štěstí, abychom byť jen z dálky zahlédli jelena, medvěda, vlka nebo dokonce rysa a divokou kočku. V přírodních parcích s oborami a výběhy je ale situace úplně jiná a pro fotografy mnohem snazší.

Nabízím vám kurz zaměřený na fotografování zvířat v rozsáhlém areálu Tierfreigelände nedaleko obce Neuschönau v Bavorském lese. Ve zdejších oborách jsou k vidění druhy, které zde žijí nebo žily. Je tak velká pravděpodobnost, že z vzácnějších druhů uvidíme např. zubra, vlka, medvěda, rysa, kočku divokou vydru nebo bobra. Z běžnějších zvířat jsou k vidění např.- prasata a jeleni.Minimální počet účastníků: 3

Maximální počet účastníků: 10


Cena 2100 Kč zahrnuje:
lektorské služby a celodenní kurz
po předchozí domluvě zapůjčení techniky pro Canon (viz níže)
poznámkový blok a propisku

Cena 2100 Kč nezahrnuje
parkovné 5€
jídlo a pití (nutné mít vše s sebou, na místě nejde nic dokoupit a není zde restaurace, nejbližší restaurace je v Neuschönau, na parkovišti je útulná kavárna)
alternativně vstup na Stezku v korunách stromů - 10€

Průběh kurzu
8.30 setkání u vstupu do areálu Tierfreigelände (Böhmstraße 35, 94556 Neuschönau, Německo, odkaz na mapu)
8.30-9.15 seznámení, teoretický úvod – jak fotografovat zvířata, nastavení fotoaparátu a základy fotografické kompozice
9:15-17.30 celodenní fotografování za asistence lektora (co si nezvládneme říci během krátkého teoretického úvodu, to jistě zvládneme individuálně na jednotlivých lokalitách)
17.30 ukončení kurzu

Doporučená technika
digitální zrcadlovka nebo bez zrcadlovka s výměnnými objektivy s delším ohniskem (alespoň 200 mm) nebo kompaktní fotaparát s objektivem s delší ohniskovou vzdáleností a možností volby (P, Av, Tv, M)
dostatek nabitých baterií a prázdných paměťových karet
stativ u zvláště těžkých objektivů může být výhodou, ale není nutný
vhodné oblečení na celodenní pobyt v lese

Přihlášky na kurz posílejte na e-mail: david.hainall@gmail.com nebo použijte přihláškový formulář na: https://www.fototoulky.net/nabidka-sluzeb/fotograficke-kurzy-a-workshopy/fotografovani-zvirat-v-bavorskem-lese/

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.