Cestovatelské přednášky na jednom místě

Extrémní Island po vlastní ose: Tomáš Kůdela


Extrémní Island po vlastní ose: Tomáš Kůdela

Facebook stránka přednášky

Kdy: 29.10.2019 18:00

Kde: Pelclovo Divadlo

Panská 79
Rychnov nad Kneznou
516 01

MAPA


Mlhou zahalené Shetlandy, zelené Ovčí ostrovy a 12 m plachetnice. Loď pluje proti větru a v příďové kajutě nedobrovolně skáčeme nad postelí. Blížíme se k Islandu a po boku plachetnice se objevuje stádo kosatek …

A pak už je tu on – kouzelný ostrov opředený mnohými tajemstvími. Horká země, ledovce, čarodějné hory, duhy nad vodopády. Vydáváme se na expedici terénním autem po horských silnicích. Cesta vede lávovými poli, projíždíme mezi ostrými kameny, jedeme sněhem i blátem. Kapitolou samu pro sebe jsou zákeřné brody. Jeden z nich se nám málem stal osudným!

VIDEOPOZVÁNKA ZDE: https://tomaskudela.cz/prednasky_anotace.php#island

KDE: Rychnov nad Kněžnou, v malém sále Pelclova divadla (Panská 79), 1. patro
VSTUPNÉ :30 Kč

Tomáš Kůdela
Vodním sportům se věnuje už od ranného dětství. Začínal na windsurfovém prkně, ale touha podnikat dlouhé plavby ho přivedla až k lodím. Od roku 2002 každoročně několikrát vyplouvá na moře a za tu dobu uplul víc než 37 000 NM a získal nejvyšší kapitánské oprávnění „A“ velitele jachty oceánské plavby. Touha po zdolávání dlouhých etap ho přivedla i ke koupi vlastní lodě, aby byl opravdu nezávislý. Zanedlouho se v něm objevila také potřeba své znalosti předávat dál, a tak se stal jachtařským instruktorem a zkušebním komisařem MDČR.

“Moře je pro mne živel, který mi pomáhá při poznání mých potřeb, snů ale i sebe sama. Ukazuje mi nekonečnou rozlohu a umožňuje mi žít svobodný život. A to je důvodem, proč pluji.”