Cestovatelské přednášky na jednom místě

Expedice Lenka - Beer with Travel | Diáky festival III


Facebook stránka přednášky

Kdy: 26.1.2023 20:30

Kde: BIO | OKO

Františka Křížka 15
Prague
170 00

Vstupenky

MAPA


✒ Premiéra filmu o benefičním road tripu, během kterého museli čtyři kamarádi a jedna rezavá Felicie zdolat desítky piv a tisíce kilometrů napříč východní Evropou. To všechno na podporu malé Lenky, která trpí těžkou formou autismu. Pivní cestovatelé měli jasný cíl: za každou značku piva, kterou cestou ochutnají, přispějí na Lenčiny nákladné terapie.

Projeli vražedným městem na Ukrajině, pocítili účinek moldavského vína i policejních složek, vyrazili do českých vesnic v Rumunsku. Ochutnali také magické kouzlo hraničních přechodů, které jsou jako bonboniéra. Nikdy nevíš, na jakého celníka narazíš. Ukrajinští se s cigaretou v ruce a zlatými zuby v puse smáli rezavému autu, moldavští se šibalsky ptali, jaké pašují zbraně, a srbští s kamenným výrazem udělali každému detailní prohlídku špinavého prádla i tělesných dutin.

Snímek obsahuje krom piva a trochy trapného humoru i nabušený soundtrack. Titulní píseň „Lenka“ složil a nazpíval písničkář Pokáč a zazní i skladby od umělců, jako jsou Ben Cristovao, Kapitán Demo, ANNA K., Klára Vytisková, Lake Malawi, The Atavists, MYDY, Light & Love, Paulie Garand & Kenny Rough, No Distance Paradise, Mc Gey, James Cole, Orion, John Wolfhooker a spousty dalších.

Expedice Lenka. Pivní road movie, jakou jste ještě neviděli.

???? Vstupné:
Celofestivalová permanentka 790 Kč
Jednodenní permanentky 390 Kč
Jen tato přednáška 190 Kč
???? On-line předprodej: https://bit.ly/Diaky_festival_III
https://bit.ly/https://bit.ly/BWT_Diaky_festival_III

O BEER WITH TRAVEL
Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píší blog a sem tam i knihu, vyrábí vlastní kolekci oblečení, dělají cestovatelský stand-up a právě dokončili dokumentární film Expedice Lenka. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, s lahváčem v ruce navštívili uzbeckou poušť, kazašskou step, Aralské jezero, Velkou čínskou zeď i Černobyl. A splnili si velký sen a vypravili se na nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu.

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.