Cestovatelské přednášky na jednom místě

Do Afriky za sebepoznáním – Karel Báťa


Do Afriky za sebepoznáním – Karel Báťa

Facebook stránka přednášky

Kdy: 24.10.2019 18:30

Kde: Klub cestovatelů PRAHA

Masarykovo nábřeží 22
Prague
11000

Vstupenky

MAPA


On-line vstupenky jsou k dispozici zde:
https://eshop.svetbehu.cz/produkt/24-10-2019-do-afriky-za-sebepoznanim-karel-bata/

Přednáška v cestovatelském salonku od 18:30, restaurace Klub cestovatelů, Masarykovo nábřeží 22, 110 00 Praha 1

Povídání o cestách do zemí Afriky (Mauritánie, Sudán, Lesotho, Džibuti, Madagaskar, Namibie, Botswana a jiné) .

Cestování je pro mě vášeň. Na cestách opouštím staré stereotypy. Opouštím bezpečí domova a otevírám se neznámému. Zvu tím do života často i nebezpečné a extrémní situace. Interakcí s novým prostředím čelím svým strachům a lépe tak poznávám sám sebe. Cizí země a cizí lidé mi slouží jako zrcadlo, které mi ukazuje skryté části mé duše.
Zvu tě se mnou na výpravu na vzrušující Safari v zemích jižní Afriky. Vyprav se se mnou k prameni Modrého Nilu objevovat kulturní bohatství Sudánu a Etiopie. Prožij se mnou noci v poušti pod hvězdnou oblohou, kde jsem se cítil daleko lépe než v luxusním hotelu. Poznej, že v zemích, do kterých vládní organizace zakazují či nedoporučují vstoupit, můžeš potkat ty nejvřelejší obyvatele. Zažij se mnou zkoušku trpělivosti při čekání na dopravní prostředek či vyřízení imigračních formalit. Otevři se nepoznanému.

O mě:
Narodil jsem se v roce 1982 v Karlových Varech a doposud tu žiju. Zatím jsem navštívil více než 115 zemí světa. V lednu 2020 se chystám na Jižní pól a tím pokryju poslední kontinent. Mou největší vášní jsou již od roku 2005 různé formy jógy, čchi-kungu a vnitřní práce spojené z poznáváním své vědomé i nevědomé mysli. Po intelektuální stránce se zajímám o různé duchovní, filozofické a náboženské pohledy na život, kde teorii z knih testuji v praxi během kontaktu s lidmi různých vyznání během svých cest. Ve svém životě se též hodně zabývám sportem a různými formami pohybu. V roce 2013 jsem při několikatýdenním treku v Himálaji vystoupal až do výšky 5500 m n. m. a v roce 2014 uběhl za polárním kruhem maraton. V roce 2009 jsem složil rigorózní zkoušku a obdržel titul PhDr. na Fakultě sociálních věd UK, Institutu ekonomických studií. Mé vzdělání do značné míry ovlivnilo i náhled na lidi a země, do kterých cestuje. Pracuji v rodinném podniku v Karlových Varech jako ekonomický manažer lázeňských hotelů.