Cestovatelské přednášky na jednom místě

Cestovatelský stand-up Beer with Travel: Kazachstán & Uzbekistán


Cestovatelský stand-up Beer with Travel: Kazachstán & Uzbekistán

Facebook stránka přednášky

Kdy: 10.11.2019 16:30

Kde: Cestovatelský Festival Pardubice

Masarykovo náměstí 2799
Pardubice
53002

MAPA


CESTOVATELSKÝ STAND-UP BEER WITH TRAVEL

Vážně nevážné povídání o tom, jak dva kluci v kšiltovkách vyrazili na pivo do Kazachstánu a Uzbekistánu. Nejdřív málem umrzli v Astaně, pak oslavili v Kazachstánu nevědomky nový rok “Nauryz” tradiční polévkou “Nauryz Kozhe” připravovanou z koňského mléka a krup (fakt mňamka). Dostali se ke kdysi obrovskému Aralskému jezeru, stali se členy rady starších v jedné z kazašských vesnic a po celou dobu poctivě ochutnávali všechno pivo i kulinářské dobroty a následně pak testovali úroveň místních toalet převážně tureckého typu.

Nedočkáte se přednášky plné historických dat a zeměpisných pojmů, ale uvolněného vyprávění o lidských příbězích a svobodě, kterou člověk při cestování zažívá. Lidé v Kazachstánu i Uzbekistánu mají totiž srdce na dlani a člověka, kterého znají pár vteřin, pohostí jako člena rodiny.

O BEER WITH TRAVEL

Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa a o zážitcích z cest píšou blog, vyrábí vlastní stylový merch a dělají cestovatelský stand-up. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu o které právě vydali svoji první knihu. Ta vyšla pod hlavičkou vlastního vydavatelství BWT books (www.bwtbooks.cz).