Cestovatelské přednášky na jednom místě

Cestovatelské povídání: Saúdská Arábie – Lukáš Synek


Cestovatelské povídání: Saúdská Arábie – Lukáš Synek

Kdy: 22.5.2024 18:30

Kde: Městské kino

Česká 160/4
Mikulov

Vstupenky

MAPA


Přeneseme se za mediální obraz kontroverzního pouštního království a odhalíme množství jeho zajímavostí, které se teprve nedávno otevřelo návštěvníkům. Saúdská Arábie opravdu nejsou jen duny! Prozkoumáme skalní města, sopky, prehistorické petroglyfy, starobylé pevnosti, nabatejské hrobky, zelené hory s terasovými políčky, tlupami paviánů a cypřišovými lesy, kde se řinou potoky. Odměnu za stovky kilometrů po dálnicích a navigování off-road představují nádherné noci při ohni pod souhvězdím Orionu. Probereme pověstnou pohostinnost Arabů, jejich vztah ke gastarbajtrům i postoj k současným pokrokovým reformám. Dozvíte se neuvěřitelné historky i rady a tipy, jak si užít tuto zemi bez nepříjemností. Biolog a cestovatel Lukáš Synek se svou rodinou strávil v Saúdské Arábii přes tři roky výzkumem na univerzitě KAUST a průzkumem celého království. A jak tam zvládla život manželka a dva chlapečkové? 

To vše se dozvíte na velmi poutavém povídání a Mikulov bude určitě zajímat historka Jak Lukáš vyráběl v Arábii víno ????

 

Kde: Kinoklub Městského kina Mikulov, Česká 4

Kdy: 22. 5 v 18.30

Cena: 100,-

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.