Cestovatelské přednášky na jednom místě

BONAIRE


Facebook stránka přednášky

Kdy: 15.2.2024 19:00

Kde: Klub Na Rampě

MAPA


Ostrov potápění, soli a otroků představí fotograf a potápěč Michal Černý.

V Evropě si nedovedeme představit, že by na oficiálních registračních značkách vozidel byl umístěn nějaký nápis, v Americe už to občas k vidění je, ale na karibském ostrůvku Bonaire to posunuli ještě kousek dál a rovnou zde uvedli pro koho je ostrov hlavně určen. Mají totiž na značkách uvedeno „BONAIRE – DIVERS PARADISE“, tedy Bonaire – potápěčský ráj. A toto označení je bezesporu pravdivé, nikde jinde na světě jsem nezažil takovou svobodu potápění jako tady.
V minulosti byla na ostrově hlavním zdrojem obživy „výroba“ mořské soli, dnes je ostrov orientován hlavně na turistický ruch, což se díky nedotčené přírodě velmi daří. I když se ostrov nachází doslova na dohled od Venezuely, je spíše spojený s návštěvou turistů z Evropy, jelikož je zvláštním správním obvodem Nizozemského království, což má své kořeny v koloniální historii.
Jelikož mou hlavní parketou je fotografování pod vodou, tak se samozřejmě podíváme pod vodu karibského korálového moře. Navštívíme ale i Washington Slagbaai Park, který zabírá celou pětinu ostrova, koukneme se na výrobu mořské soli, v jejíž historii hrají nemalou roli otroci.

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.