Cestovatelské přednášky na jednom místě

Space X - kolonie Mars | Diáky


Space X - kolonie Mars | Diáky

Facebook stránka přednášky

Kdy: 15.1.2019 20:30

Kde: BIO | OKO

Františka Křížka 15
Prague
170 00

Vstupenky

MAPA


Jaké by to bylo, kdybychom kolonizovali planetu Mars? Lidstvo se tou představou nechává unášet snad od chvíle, kdy se o existenci sousední planety dozvědělo. A podobnou otázku si zřejmě položil i miliardář a vizionář Elon Musk (mj. vlastník automobilky Tesla Motors). Jakkoliv to může znít morbidně, Musk prohlásil, že chce na Marsu zemřít. Se svou firmou Space X rozvířil stojaté vody astronautiky jako nikdo před ním. Prvotními neúspěchy se extrémně dravá a ambiciózní firma nenechala odradit, po čase se začala podílet i na pilotovaných letech a zásobovat ISS. Do budoucna nemá menší cíl než právě kolonizaci rudé planety.

Dušan Majer je předním českým odborníkem na kosmonautiku. Je šéfredaktorem úspěšného českého blogu o kosmonautice a autorem pořadů Vesmírné výzvy a Dobývání vesmíru na internetové televizi Stream.cz. Za svou popularizaci vědy obdržel cenu Akademie věd České republiky.

Space X
SpaceX is one of the most ambitious spaceflight companies. Problems with Falcon 1 rocket didn't stop them - SpaceX has the strongest rocket nowadays, supplies International Space Station and dreams about colonization of Mars.