Cestovatelské přednášky na jednom místě

Půl roku v indické karanténě (Nitra) - Sebastian Prax


Půl roku v indické karanténě (Nitra) - Sebastian Prax

Facebook stránka přednášky

Kdy: 5.8.2021 20:00

Kde: Fotogaléria Trafačka


(Cestovatelský stand-up/projekce)

Představ si, že jedeš na dva měsíce do Indie…
Hledat učitele, který ti otevře cestu jógy.
Ale namísto toho se celá Indie na přelomu zimy uzavře.
A ty nemůžeš odletět domů… protože sis našel psa.
A nechceš ho tam nechat!

Tohle dobrodružství začalo před mnoha lety. Na cestách po Indii jsem si přál dosáhnout naprosté svobody. S životem na cestě stopem, prožíval jsem, hledal jsem… pod hvězdným nebem básně psal a reflektoval příběhy lidské o hledání smyslu bytí na této Zemi. Těžko uvěřit tomu, že bych se na jednom místě zastavil déle než 7 dní… A potom… jsem strávil celé 4 měsíce pod svatou horou Arunachala. Díky Bohu za to!

Třetí cesta do Indie mne zavedla na pobřeží Gókarny na oslavu svátku Šivaratrí, kde kulturní vyžití naplnilo duše poutníků přítomných. Vypravil jsem se do neprobádaných krajů jižní Asie hledat mistra Kriya Jógy, který požehná mou cestu, a týden na to… Do Indie dorazila pandemie.
Čtyři měsíce jsem strávil na venkově a praktikoval učení Kriya jógy – každý den s východem i západem, abych se nakonec propojil se Zemí a vrátil se zase na ní! A pověděl vám o tom…

Video k přednášce: https://youtu.be/-cDtAwRMxlc

Vystupuje:
@ Sebastian Prax - nomád i potulný hudebník, vypravěč příběhů, sváteční spisovatel, zapálený distributor samolepek, příležitostný básník a vystudovaný přírodovědec – aktuálně ponořený do indické filosofie.

Vstupné: 3€

Upozornění

Přednáškomat události neorganizuje, pouze je bezplatně pomáhá propagovat.
Veškeré informace o události jsou v režii organizátora. Tím bývá sám přednášející, místo konání nebo prodejce vstupenek.
Dotazy ohledně událostí tedy prosím směrujte přímo na organizátora.