Cestovatelské přednášky na jednom místě

Nepál - od Everestu k nosorožcům (Příbram)


Nepál - od Everestu k nosorožcům (Příbram)

Facebook stránka přednášky

Kdy: 13.2.2019 19:00

Kde: Knihovna Jana Drdy Příbram

Náměstí T. G. Masaryka 156
Pribram
261 01

MAPA


POZOR - AKCE SE VÝJIMEČNĚ KONÁ V KNIHOVNĚ JANA DRDY (1. patro) NA NÁMĚSTÍ T. G. M., PŘÍBRAM.

Další cestovatelská přednáška je zde.
Tentokrát se společně vydáme do Nepálu a navíc díky vstupnému pomůžeme neziskové organizaci Clean City.

Hlavní město Káthmándú je silný zážitek, po kterém se těšíme do hor, i když nás čeká let na nejnebezpečnější letiště světa! Hlubokým údolím podél divoké řeky přes řadu visutých houpajících se mostů dojdeme do proslulého Namche Bazaaru. Pod vysokými ledovými štíty míříme doprovázeni stády yaků a výškovou nemocí stále výše. Abychom spatřili štít nejvyšší ve své plné kráse, musíme překonat masy ledu a několikrát překročit hranici pěti tisíc metrů nad mořem.

Po návratu z výšin se jedem regenerovat do nížin narodního parku Chitwan známeho především kvůli divoké džungli plné zvířat, o kterých většina lidí ani neví, že v Nepálu žijí.

Dobrovolným vstupným a přispěvky vybraným na této přednášce bychom chtěli podpořit neziskovku - Clean City (http://cleancitycooperative.com), která se zabývá problémem s odpadem a má vizi vytvořit model pro nakládání s odpadem, který se bude používat napříč celým Nepálem.

Přednášet o Nepálu přijede Jindrich Hulin-Mihalec, který pomáhá realizovat přednášky pod hlavičkou Přednáškomat.

Posláním této přednášky ale není pouze lidi seznámit s touto exotickou zemí a jejími turistickými "atrakcemi", ale také jim ukázat s jakými problémy se Nepál potýká. Žebrající děti, vysoká negramotnost, hromady odpadků nebo i týrání slonů - to je pár z mnoho problémů, kterým se v Nepálu věnuje řada neziskových organizací.

Kapacita účastníků je omezená a rezervace posílejte na info@cowarna.cz / pište na fb události / posílejte fb zprávy nebo volejte 601 127 200.

Těšíme na společnou výpravu do hor.