Cestovatelské přednášky na jednom místě

VyPRODánO! Na lyžích Íránem a nejvyšší sopku Asie | Diáky


VyPRODánO! Na lyžích Íránem a nejvyšší sopku Asie | Diáky

Facebook stránka přednášky

Kdy: 5.9.2019 20:30

Kde: Kino Aero

Biskupcova 31
Prague
13000

Vstupenky

MAPA


Putování solnou pouští, freeride v pohoří Zagros na hranicích s Irákem, starověký Persepolis, pátrání po zasněženém bivaku a především útok na nejvyšší sopku celé Asie - Mount Damávand (5610m.n.m.). Snímek Mullets of Persia zavede diváky do samotného srdce bývalé Perské říše, do Iránu a zachycuje dvoutýdenní skialpové dobrodružství, které kluci podnikli na přelomu února a března letošního roku. Po filmu se můžete těšit na promítání fotek z cesty a vyprávění členů výpravy.

Travelling Mullets
TRAVELLING (z ang. travel) ~ sloveso = vykonat cestu, typicky o určité délce a na určité místo
MULLETS (z ang. mullet) ~ podst. jméno = účes, typicky se vyznačující krátkým střihem vpředu a dlouhým vzadu. Někdy též označován jako vpředu práce, vzadu zábava.

TRAVELLING MULLETS = 2 právníci, 1 ústavní soudce a 1 projektový manažer. Především ale kamarádi, kteří hledají výzvy v podobě skialpových výprav do netradičních destinací. V loňském roce představili v karlínských Kasárnách snímek z norských Lofot, kde za polárním kruhem sjížděli zasněžené fjordy nebo si vyzkoušeli arktické surfování. Letos na jaře se vypravili za dobrodružstvím na opačnou stranu světa - do lyžařsky téměř neprobádaného Iránu.