Cestovatelské přednášky na jednom místě

Dubaj na punk a vřelá srdce Ománu


Dubaj na punk a vřelá srdce Ománu

Facebook stránka přednášky

Kdy: 6.12.2018 19:30

Kde: Spolkové a informační centrum Hýskov

Na Krétě 183
Hýskov
26706

MAPA


Jsme Anča a Petr, nízkonákladoví cestovatelé a postižení grafomani. Naše cestovní deníky se staly základem pro web https://zcesty.net/.
V květnu 2014 jsme se vzali a o 3 měsíce později vyrazili na „trochu delší líbánky“ – 1170 dní souvislého cestování po Blízkém východě, Indii, jihovýchodní Asii, Austrálii a Oceánii, Novém Zélandu a Číně. Celkem 23 zemí – 11 druhů dopravních prostředků – troje výročí svatby a sedmero narozenin…

Během více než tříleté cesty „Do světa a zase zpátky 2014 -2017, zn. levně“ jsme navštívili mnoho zemí, ale jen několik z nich se nám opravdu dostalo pod kůži, a neuplyne den, abychom si na ně nevzpomněli. Mezi takové oblasti patří horký jih Arabského poloostrova - marnotratná Dubaj a především nádherný Omán. Chceme ukázat, že krátký pobyt v milionářském emirátu je možné pojmout i velice „punkově“, a že nám z nouze pomůžou příslušníci jednoho z nejchudších národů světa. Nasajeme atmosféru života pouštních nomádů. Vyrazíme na jízdu stopem skrze celý Omán, budeme s místními lidmi cestovat, debatovat, jíst i spát a vychutnávat si pohádkovou nádheru této země – její ostré hory, skalnaté pobřeží i dlouhé, bílé a liduprázdné pláže, zlaté písečné duny a osvěžující wádí s tyrkysovými jezírky. Omán je pro nás největším pokladem Blízkého východu a země, kde člověk cítí na každém kroku nespoutanou sílu přírody, laskavost obyvatel a svobodu sebe sama.

Vstupné: dobrovolné
==================================================
Více na webu https://zcesty.net
Najdete nás také na fb: (z)cesty a instagramu: https://instagram.com/zcesty/