Cestovatelské přednášky na jednom místě

Den pro Kubu 2018 - Hájíme (si) lidská práva


Den pro Kubu 2018 - Hájíme (si) lidská práva

Facebook stránka přednášky

Kdy: 20.3.2018 17:00

Kde: Prague

Prague

MAPA


Co jsou lidská práva? Bereme je jako samozřejmost? Do jaké míry funguje na Kubě přímá podpora nezávislé občanské společnosti, která se snaží poukázat na nedostatky dlouhotrvajícího autoritářského režimu a zároveň lokálně přispět k rozvoji demokratických hodnot?

Modlitbou, průvodem a diskuzním panelem vzpomenou v úterý 20. března lidé v Praze na lidi na Kubě i v jiných zemích, v nichž dochází k omezování základních svobod. Českobratrská církev evangelická pořádá ve spolupráci s Člověkem v tísni už po sedmé Den pro Kubu. Letos s tématem „Hájíme (si) lidská práva“, které nabízí důležitý geografický přesah.

Akce je připomínkou března 2003, kdy na Kubě bylo zatčených 75 předních disidentů, kteří byli následně odsouzeni k mnohaletým trestům odnětí svobody.

Program:

17:00 Ekumenické bohoslužby v kostele u Martina ve zdi (Martinská 8)

18:00 Průvod centem Prahy s bílými deštníky na podporu na podporu (nejen) kubánských obhájců lidských práv a aktivní občanské společnosti

19:00 Diskuzní panel v Knihovně Václava Havla (Ostrovní 13)
Účastníci: Lucia Argüellová (Člověk v tísni), Táňa Fischerová (Helsinský výbor), Marek Hilšer (prezidentský kandidát a občanský aktivista), Peter Morée (Českobratrská církev evangelická), Martin Balcar (Amnesty International)